Zlatica Gregorová Kultúra

V Šali spoznáte tajomstvá vesmíru: Cez ďalekohľady môžete pozorovať hviezdy

Hviezdy na oblohe oddávna ľudí fascinujú. Otázky na nekonečný vesmír a všetko s ním spojené opantáva ich myseľ, čo je svet svetom.

Ilustračný obrázok k článku V Šali spoznáte tajomstvá vesmíru: Cez ďalekohľady môžete pozorovať hviezdy
28
Galéria
Zdroj: TASR

Dávni astronómovia skúmali, ktoré planéty okrem Zeme ešte existujú. Mnoho ľudí sa tejto problematike venuje na laickej úrovni a tí ostatní zase profesionálne.

Astronómovia

Práve odborníci budú tí, ktorí poodhalia tajomstvá oblohy. V Kultúrnom stredisku Večierka v Šali už onedlho môžete zažiť Večer s astronómiou.

Podujatie organizuje Nitriansky samosprávny kraj, Krajské osvetové stredisko v Nitre, Miestna organizácia Slovenského zväzu astronómov v Nitre a Mesto Šaľa s Mestským kultúrnym strediskom a KS Večierka.

Vo štvrtok 5. septembra 2019 bude od 19.00 do 22.00 hod. v priestoroch KS Večierka v Šali pripravený program k tejto tematike. Od 19.00 hod. do 20.00 hod. bude prednáška Jesenné súhvezdia a ich objekty.

Pozorovanie oblohy

Pozorovať oblohu pomocou ďalekohľadov budete môcť taktiež v tomto čase. Prístroje budú rozmiestnené v záhrade kultúrneho strediska Večierka. Od 20.00 hod. bude pre záujemcov k dispozícii aj možnosť pozrieť si odborné filmy. Kto by mal záujem, môže sa odborníkov astronómov opýtať na čokoľvek. Radi odpovedia na otázky.

Vo fotogalérii uvidíte víťazné práce zo súťaže Vesmír očami detí.

Foto: ilustračné

Víťazi "Vesmír očami detí": Zapojilo sa 219 výtvarníkov, FOTO
28
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM