Zlatica Gregorová Iné športy

V Šali odštartujú Beh pre Karolínku: Tomi Kid Kovács pozýva aj vás!

Polovica septembra 2019 bude patriť zaujímavým akciám. S benefíciou prichádza Dana Dogáňová a Róbert Andráši.

Ilustračný obrázok k článku V Šali odštartujú Beh pre Karolínku: Tomi Kid Kovács pozýva aj vás!
7
Galéria
Zdroj: TASR

Poslanec mestského zastupiteľstva a zastupiteľstva NSK Róbert Andráši aj s Danou Dogáňovou na akcii spolupracujú s mestom Šaľa. Spoločnými silami chcú pomôcť dievčatku, ktoré to potrebuje.

„Karolínka bola 10 rokov zdravé dieťa. Dobre sa učila na samé jednotky, rada sa bicyklovala, korčuľovala. V jeden deň sa nám ale otočil život naruby. Mala taký zvláštny záchvat, potom ich mala čoraz častejšie a menili sa. Zistili, že má imunitný zápal na mozgu, prestávala rozprávať, čítať, prestala jej fungovať pravá ruka a noha. Potvrdilo sa podozrenie na Rassmunsenovu enfacilitídu čo je nevyliečiteľný zápal mozgu s trvalými následkami,“ opisuje prebeh ochorenia mama dievčaťa Katarína Udvarosová.

Finančne náročné

Ako ďalej Karolínkina mama uviedla, jej malá dcéra mala zápal na ľavej dominantnej časti mozgu a tak ju 27. júna 2019 operovali. „Kajka mi rozumie, povie pár slov snaží sa každým dňom. Cvičíme, nožičkou už trochu pohla. Tešíme sa z každej novej maličkosti. Verila som, že to dokáže, je to veľká bojovníčka. Je potrebné ísť aj do zariadení, kde je odborná pomoc, čo je finančne veľmi náročné. Radi by sme sa dostali aj do Adeli v Piešťanoch. Dúfam, že ju spolu postavíme na nohy, aby zas chodila. Ďakujeme všetkým za pomoc,“ vysvetľuje mama Katarína.

Tvárou benefičného Behu pre Karolínku je Tomi Kid Kovács.

Oslovila ma Danka Dogáňová a poprosila ma, či by som vedel nejakou formou pomôcť. Všetci vieme, že rôzne procedúry a liečba stoja veľmi veľa peňazí. Preto Vás všetkým vyzývam, aby sme spojili sily a pomohli Karolínke. To najcennejšie čo máme je naše zdravie. Vidíme sa 14. septembra v Šali a dajme spolu beh pre Karolínku,“ hovorí Tomi Kid Kovács.

Podpora poteší

Organizátori na podujatie pozvali aj ďalších účinkujúcich a tak návštevníkov potešia Mažoretky Larissa a Salsation a bude aj maľovanie na tvár. Róbert Andráši uviedol: „Tešíme sa na všetkých, ktorí prídu podporiť Karolínku a dúfame sa nám podarí vyzbierať taká finančná čiastka, ktorou pomôžeme Karolínke, aby mohla absolvovať rehabilitácie, ktoré jej zdravotný stav zlepšia. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia."

Pohodová trať

Bežať sa bude po 2,5 km trati po umelých hrádzach. Podľa organizátorov sa môžu zúčastniť aj rodiny s deťmi, ktoré krátku trasu v pohode zdolajú v priebehu polhodiny. Štartovné je 5 eur. Registrácia sa začne o 14.30 hod. Bežať sa začne o 16.00 hod. Bežci budú môcť skúsiť šťastie aj v tombole. Vyzbieraná suma zo štartovného s príspevkami od darcov bude odovzdaná rodičom malej obyvateľky Trnovca nad Váhom.

Ak by ste chceli podporiť dievčatko finančnou čiastkou, môžete tak urobiť prostredníctvom účtu : OZ Šaľa – Tvoje mesto: SK10 5200 000­0 0000 1506 8­729, do poznámky napíšte Karolínka.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z Behu nočnou Šaľou 2019.

Foto: ilustračné

Konal sa Beh nočnou Šaľou: Dobehlo 435 účastníkov, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM