Zlatica Gregorová Rôzne

OZ Šaľa Tvoje mesto v lete nelení: Aktívne zušľachťujú mesto aj plánujú

Nielen jednotlivcom, ale aj skupinám ľudí v našom meste záleží na jeho vzhľade a príjemnom prostredí. Snažia sa ho skrášliť.

Ilustračný obrázok k článku OZ Šaľa Tvoje mesto v lete nelení: Aktívne zušľachťujú mesto aj plánujú
10
Galéria
Zdroj: OZ Šaľa - Tvoje mesto

Zaujímalo nás, ako trávia leto a čím najbližšie prekvapia. Predseda združenia Róbert Andráši nám prezradil, že ani počas horúcich prázdninových dní nezaháľajú a tak, ako vždy i teraz renovujú pôvodné a rozmiestňujú nové lavičky na sídliskách Vajanského, Hollého, Novomeského. Dve z nich by chceli umiestniť na priestranstvo pri pošte, pretože zistili, že práve odtiaľ nastupujú seniori na rôzne výlety a nie je kam si sadnúť. Obnovovať staré lavičky budú onedlho i na ulici Slnečná.

Vyčistia brehy

„Tento rok naše OZ Šaľa – Tvoje mesto bude osádzať úplne nové prvky, ktoré doteraz ešte nerobili a to sú piknikové stoly k lavičkám. Prvý stôl bude osadený vo vnútrobloku Nešporova – Bottova – Čsl. Armády. Stoly budú osádzať k lavičkám, aby si tam mohli obyvatelia sídlisk položiť kávu či spraviť piknik. V posledných rokoch sa začínajú obyvatelia sídlisk stretávať vo vnútroblokoch pri grilovačkách a pri takýchto spoločenských stretnutiach stoly veľmi chýbajú,“ prezradil nášmu portálu Róbert Andráši. Potom sa vrhnú na ďalšiu svoju známu aktivitu – vyčistia brehy Váhu. To robievajú pravidelne na jar a na jeseň, ale čistiť plánujú tentoraz aj v lete. Urobia tak na podnet mnohých občanov a vyzbierajú odpad na brehoch Váhu aj na prelome júla a augusta vždy v sobotu o 9.00hod.

Nebudú však len pracovať, ale užijú si aj trochu zábavy s priateľmi z družobného mesta. „17. augusta sa zúčastníme na dedinskom dni v partnerskom meste mesta Šaľa v meste Oroszlány. Tento deň je plný kultúrnych, gastronomických, špor­tových a zábavných podujatí,“ priblížil predseda združenia. Po návrate ich bude čakať organizovanie ďalšieho podujatia, ktoré už má svoje renomé a vytvára dobré susedské vzťahy.

Tradičná Sídliskovica

24. augusta OZ Šaľa – Tvoje mesto usporiada Sídliskovicu. Podľa Róberta Andrášiho pôjde o 4. ročník tohto podujatia, počas ktorého nebude chýbať súťaž vo varení gulášu, množstvo hier pre deti i dospelých. Nebude chýbať ani jazda na koni. „Na záver Sídliskovice aj tento rok oceníme občanov, ktorí aktívne pomáhajú v rôznych verejných oblastiach. Tímy, ktoré majú záujem sa prihlásiť do súťaže vo varení gulášu, tak môžu urobiť na mail andrasi@sala.sk alebo na tel. číslo: 0911 015 394. Tento rok budú po prvýkrát na tomto podujatí spolupracovať aj členovia Mládežníckeho parlamentu,“ uviedol predseda združenia.

Budú figurantmi

31. augusta sa združenie bude podieľať na organizovaní Nočného behu Šaľou. Ako partneri podujatia zabezpečia 56 figurantov, ktorí budú ukazovať smer behu zúčastneným bežcom. Záujemcovia, ktorí by chceli byť figurantmi sa môžu prihlásiť na vyššie uvedené kontakty. Členovia OZ Šaľa – Tvoje mesto chystajú ďalšie zaujímavosti aj na jeseň a záver roka. O nich sa dočítate už onedlho na našom webe.

Vo fotogalérii si pozrite knižnú búdku vo Veči, za ktorej vznikom stojí OZ Šaľa – Tvoje mesto.

Foto: ilustračné

Pribinov park ukrýva poklady: Radosť knihomoľov v knižnej búdke, FOTO
10
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM