Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali ocenili úspešných cyklistov: Z výhier sa tešili malí aj veľkí, FOTO

Celonárodná kampaň Do práce na bicykli sa skončila. Zapojili sa do nej aj naši občania, ktorí úspešne reprezentovali seba, kolektív aj mesto.

Ilustračný obrázok k článku V Šali ocenili úspešných cyklistov: Z výhier sa tešili malí aj veľkí, FOTO
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Tak, ako vlani aj teraz najväčšiu skupinu súťažiacich tvorili malé Májovky. Podľa informácií organizátorov kampane, zamestnanecké tímy na celom Slovensku prešli celkovo 1 026 884,53 km a v 167 250 jazdách ušetrili 332 750, 67 kg CO2. Májové bicyklovanie podnietilo mnohých, aby vytiahli dvojkolesové tátoše a využili pekné počasie na cestu za prácou.

Dospelí aj deti

Okrem dospelých Šaľanov sa zapojili aj deti z Materskej školy 8. mája, ktoré si to pod dohľadom rodičov poctivo namierili na malých bicykloch do a zo svojej škôlky. Šalianske zamestnanecké tímy počas sledovaného obdobia prešli spolu 8752,55 km a absolvovali 2046 jázd. Pričom ušetrili 2262, 95 kg CO2.

Do súťaže sa prihlásilo 39 tímov a 136 účastníkov.

Najlepšie si počínali Cyklo-bežci Šaľa, ktorí našliapali 1 395,62 km. Druhí boli Vuchťáci s počtom 894,48 najazdených kilometrov. A do tretice si dobre počínali Bežci Duslo s 776,92 km v nohách.

Slávnostné chvíle

V kongresovej sále šalianskej radnice sa 24. júna 2019 konalo slávnostné udeľovanie cien súťažiacim cyklokampane. Priestory zaplnili deti aj dospelí a prítomným sa prihovorila Miloslava Bartíková. Zhodnotila súťaž z pozície nášho mesta a potom už pozvala na pódium primátora Jozefa Belického. Ako uviedol, „vlani sa dokončila cyklotrasa a ocenia ju iste nielen zamestnanci ale aj aj ľudia, ktorí dochádzajú do polikliniky alebo na plaváreň. Je to príležitosť, aby sme sa pripojili k obci Močenok.“

Primátor sa do bicyklovania zapojil hneď na otvorení cyklotrasy spolu s riaditeľom Duslo a.s. Petrom Bláhom na dvojkolesovom tandeme. Jozef Belický vyjadril radosť nad veľkým množstvom zapojených šalianskych cyklistov v kampani a poprial im veľa ďalších úspechov.

Veľký záujem

Koordinátorom kampane je Peter Klučka, ktorý nám prezradil: „Chceme ukázať, že chceme jazdiť do školy aj do práce bez auta. Nie sú podstatné čísla, ale záujem. Počas kampane sa nám podarila skvelá vec. S podporou detí sme dopomohli k schváleniu Zákona o dotáciách na podporu cyklistickej dopravy. Je to malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre cyklistov. Citlivo vnímam to, že okrem dospelých bicyklujú aj deti. A teší ma ja obrovský záujem samospráv.“

V Šali ocenili úspešných cyklistov: Z výhier sa tešili malí aj veľkí, FOTO
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM