Zlatica Gregorová Rôzne

Šalianska koordinátorka Do práce na bicykli: Nové tímy ma tešia a motivujú

Tento rok opäť pokračuje kampaň Do práce na bicykli. Aj Šaľa má v nej bohaté zastúpenie.

Ilustračný obrázok k článku Šalianska koordinátorka Do práce na bicykli: Nové tímy ma tešia a motivujú
Foto: Zlatica Gregorová

Na Slovensku sa do súťaže zapojilo 1405 spoločností, 3779 tímov a 99 samospráv. Jednou z nich je aj naša, šalianska. Počet registrovaných účastníkov je 12 687 a doteraz má každý účastník v priemere najazdených 24 km. Tie sa každým kilometrom menia a tak sa organizátori možno dočkajú zaujímavého prekvapenia.

Vedú Cyklo- Bežci Šaľa

Aktuálne Šaľania najazdili 6503,97 km v 1502 jazdách. Podľa informácií organizátorov Do práce na bicykli, naši občania doteraz bezmotorovou jazdou ušetrili 1 687,90 CO2 (kg). Najviac sa v týchto dňoch darí tímu Cyklo-Bežci ŠAĽA, ktorí doposiaľ absolvovali 69 jázd a na konte majú 1 044,27 km. Na aktuálnom druhom mieste sa udiala zmena, keď tím Bežci Duslo predbehli Vuchťáci so 102 jazdami a 682,16 km. Tretia priečka podľa posledných informácií patrí teda Bežcom Duslo s 83 jazdami a 669,45 km.

Unikátne deti

Šalianskych májových cyklistov má pod palcom koordinátorka – pracovníčka Mestského úradu Šaľa Martina Čižmáriková. Opýtali sme sa jej, ako vníma tento ročník a či sa aj sama zapojila a či do práce chodieva bezmotorovo-na dvoch kolesách. „Je toho dosť veľa. Na druhej strane sa ale teším, že sa každý rok zapája stále viac tímov a jednotlivcov. Šaľa je unikátna tým, že do tejto kampane sa zapája u nás veľa škôlkarov, čiže malé deti sa už od malička učia využívať bicykel čo najviac. Samozrejme bez podpory ich rodičov by to nebolo možné, takže veľká vďaka patrí aj im a v neposlednom rade aj pani riaditeľke Žanete Gužíkovej (MŠ 8. mája), ktorá je veľkou podporovateľkou tohto projektu. Odtiaľ sa prihlásilo 17 tímov,“ uviedla Martina Čižmáriková.

Popri najmenších cyklistoch, presúvajúcich sa do a zo škôlky, pedále šliapu aj dospelí nadšenci tohto športu. „Čo sa týka dospelákov, najaktívnejší sú z Dusla, a.s. odtiaľ je prihlásených 6 tímov a z Peikka Slovakia s.r.o. je prihlásených 5 tímov. Tento rok sa zapojila 39 tímov, jednotlivcov je 136,“ priblížila šalianska koordinátorka.

Aj za úrad

Tradične sa do tejto kampane zapájajú aj pracovníci šalianskej radnice. Za mesto Šaľa teraz bicyklujú dva tímy. Sama Martina, ktorá má podujatie na starosti však na bicykel nevysadá, využíva ho skôr rekreačne. Ako prezradila, býva blízko svojho pracoviska, preto sa osobne nezapojila, ale radšej dochádza peši.

Motivácia a radosť

A čo ju na tejto práci ohľadom Do práce na bicykli teší? „Mnohí ľudia túto kampaň už poznajú, preto sa každý rok opakujú väčšinou tie isté tímy a mená, ale keďže sa snažím robiť „osvetu“ a snažím sa každý rok osloviť čo najviac ľudí, každý rok máme aj nové tímy, čo je pre mňa veľmi motivujúce a potešujúce,“ dodala na záver Martina Čižmáriková.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť archívne zábery zo slávnostného vyhodnotenia Do práce na bicykli v Šali.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM