Zlatica Gregorová Samospráva

Trnoveckí poslanci schválili dotácie: Financie získajú ôsmi žiadatelia

V dedinách okresu Šaľa sa nájde veľa občanov, ktorí sa stretávajú kvôli svojim záľubám. Spolu trávia čas, aby sa rozvíjali aj reprezentovali.

Ilustračný obrázok k článku Trnoveckí poslanci schválili dotácie: Financie získajú ôsmi žiadatelia
28
Galéria
Zdroj: archív OZ Farao

Členovia združení či spolkov sú väčšinou pracujúci ľudia alebo dôchodcovia, ktorí svojej náplni venujú voľný čas. V šalianskom regióne je ich veľa a každé je niečím špecifické. Na to, aby svoju činnosť mohli vykonávať naplno, potrebujú aj finančnú podporu. Jednou z možností je poskytnutie dotácie od miestnej samosprávy.

8 žiadateľom

V Trnovci nad Váhom prišli s ponukou získania finančného balíka na vykrytie ich najnutnejších aktivít. Na 3. zastupiteľstve, ktoré sa konalo 4. februára 2019 mali trnoveckí poslanci na stole aj schvaľovanie žiadostí. Podľa informácií, ktoré obec zverejnila na svojom webe, dotácie z rozpočtu obce na rok 2019 rozdajú ôsmim žiadateľom a to z oblasti kultúry, športu aj cirkvi. Celková suma, ktorou obec dotuje ich činnosť v tomto roku je 46 600 eur.

MO Csemadok Trnovec nad Váhom získala na svoju činnosť sumu 1 500 eur. Dlhoročná organizácia usporadúva kultúrne, spoločenské aj zábavné podujatia, ktoré utužujú spolužitie občanov v dedine. Ďalším príjemcom finančnej čiastky 2 500 eur od obce je Klub Jednoty dôchodcov na Slovensku Trnovec nad Váhom. Seniori pod vedením Márie Hrabovskej pravidelne organizujú podujatia pre svojich členov, ale prispievajú aj k oživeniu života v dedine zaujímavými výstavami, aj účasťou na obecných akciách. Okrem toho rozvíjajú cezhraničnú spoluprácu s kolegami v maďarskom Oroszlány.

Cirkvi aj združeniu

Rímskokatolícku cirkev, farnosť Trnovec nad Váhom poslanci podporili sumou 7 000 eur, ktoré bude môcť využiť pre svoje potreby.

Päťtisícovú podporu získalo aj Občianske združenie Keď nevládzeš, tak pridaj..... Trnovec nad Váhom. Združenie organizuje spoločenské aj športové akcie a výrazne sa podieľa na utužovaní susedských vzťahov

Obecné zastupiteľstvo schválilo aj dotáciu na športové aktivity. TJ Dynamo Trnovec nad Váhom – oddiel stolného tenisu získalo, podľa zverejnených informácií, sumu vo výške 7 000 eur a najväčší finančný balík s 20 400 eurami pripadol FK Dynamo Trnovec nad Váhom. Stolní tenisti aj futbalisti majú v dedine dlhodobú tradíciu. Tréningov a súťaží sa pravidelne sa zúčastňujú nielen dospelí, ale aj deti a mládež.

Na streľbu aj jazdecké talenty

Taktiež aj lukostrelci z klubu Hubert Arrows Trnovec nad Váhom získali na svoju činnosť dotáciu od obce vo výške 1 900 eur. Trénujú na športovej strelnici a spoločne organizujú detské halové ligy, či Slovenský pohár. Začiatkom tohto roka seniori lukostrelci získali pekné umiestnenia v Trnoveckom halovom trojboji.

Občianske združenie Farao Trnovec nad Váhom získalo sumu 1 300 eur, ktorú využijú na svoju bohatú činnosť a reprezentáciu. Jazdci s trénerkou Vladimírou Lenčéšovou dlhodobo dosahujú dobré výsledky a patria medzi špičku jazdectva na Slovensku.

Pozrite si našu FOTOGALÉRIU z Rebel Run – OZ Keď nevládzeš, tak pridaj, ktorý sa konal vlani.

Foto: ilustračné

Trnovčania usporiadali Rebel RUN: Malí športovci podali parádne výkony, FOTO
28
Galéria
Zdroj: OZ Keď nevládzeš, tak pridaj
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM