Zlatica Gregorová Samospráva

Trnovecká samospráva nelení ani v lete: Poslanci odklepli niekoľko projektov

Šalianske dediny neprestávajú vo svojej činnosti. V prospech občanov sa zapájajú do výziev, ktoré by mohli napomôcť rozvoju.

Ilustračný obrázok k článku Trnovecká samospráva nelení ani v lete: Poslanci odklepli niekoľko projektov
Foto: Zlatica Gregorová

Aj v blízkej dedine majú v pláne viacero zámerov, ktoré chcú v najbližšom období uskutočniť. Počas júnového zastupiteľstva poslanci rozhodovali o tom, ktoré projekty sú potrebné a dajú im zelenú. V Trnovci nad Váhom chcú rozbehnúť modernizáciu zbrojnice, zreparovať miestny rozhlas a zabezpečiť bezdrôtový internet.

Vynovia zbrojnicu

Ako obec uvádza na svojom webe, Obecné zastupiteľstvo v Trnovci nad Váhom odobrilo zámer predložiť Žiadosť o dotáciu z Ministerstva vnútra SR. Tá by v prípade schválenia žiadosti pomohla k financovaniu „Modernizácie hasičskej zbrojnice v objekte bývalých garáží a skladu vo dvore obecného úradu.“ Tak, ako vo viacerých výzvach, i tu je potrebné povinné päťpercentné spolufinancovanie. Trnoveckí poslanci schválili sumu 1 424,68 eur z obecného rozpočtu.

Ďalším projektom, ktorý by pomohol ku kvalitnému dodaniu aktuálnych správ občanom je „Rekonštrukcia miestneho rozhlasu prostredníctvom bezdrôtového digitálneho systému rozhlasu.“ Finančné prostriedky na uskutočnenie zámeru by, po schválení žiadosti, poskytlo obci Ministerstvo životného prostredia SR. Aj tento zámer poslanci odobrili a podľa zverejnených informácií zabezpečia 5% -né spolufinancovanie vo výške 2 335,98 eur.

Bezplatná wifi

Do tretice sa poslancom na rokovacie stoly dostal aj plán na vybudovanie Wifi pre obec . Bezdrôtový internet by si užívali občania už i na verejných miestach. Po odsúhlasení žiadosti by od Ministerstva dopravy a výstavby SR mohli získať potrebnú čiastku. Z vlastného rozpočtu by obec, podľa zverejnených informácií, priložila 5% -nú čiastku vo výške 750 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM