Zlatica Gregorová Šport

Trnovčania usporiadali Rebel RUN: Malí športovci podali parádne výkony, FOTO

OZ Keď nevládzeš, tak pridaj z Trnovca nad Váhom aj pred koncom augusta zorganizovalo atraktívne podujatie. Tentoraz sa nieslo v športovom duchu.

Ilustračný obrázok k článku Trnovčania usporiadali Rebel RUN: Malí športovci podali parádne výkony, FOTO
Zdroj: OZ Keď nevládzeš, tak pridaj

Podujatie REBEL RUN v sebe zahŕňalo množstvo disciplín. Každý návštevník si v ňom mohol otestovať svoju kondíciu a dobre sa zabaviť v spoločnosti ostatných súťažiacich. Do prekážkového behu sa zapojila skoro osemdesiatka Trnovčanov, a to aj napriek nepriaznivému počasiu. Aby sa organizátori vedeli vžiť do pocitov prekážkarov, sami si jednotlivé disciplíny vyskúšali.

Fair play

Viac o podujatí nám prezradil predseda OZ Keď nevládzeš, tak pridaj Oliver Berecz. „Pretekov sa zúčastnilo 79 detí v kategóriách podľa veku od 4 – 6 rokov, 7 – 8 rokov, 9 –10 rokov, 11 – 12 rokov a 13 – 15 rokov. Cieľom pretekov nemalo byť za každú cenu prvým, cieľom bolo v zmysle fair play a vzájomnej pomoci na trati zdolať ju celú aj s prekážkami.“ Účastníkov podujatia potešili svojim vystúpením aj Veršík s Riekankou a maľovanie na tvár, mamy mohli využiť líčenie.

Pred súťažou sa deti s trénermi dobre rozcvičili, aby ich po zdolaní prekážok nebolelo celé telo. Potom už nasledovali disciplíny Rebel Run, do ktorých patril beh cez zavodnenú roklinu, preskakovanie pneumatík, preliezanie drevených prekážok, beh, zdolávanie drevených lavičiek a pod. Ako nám povedal Oliver Berecz, súťažilo sa na 650 metrovej trati, ktorá viedla cez bahno aj vodu. Poriadne preverila súťažiacich.

S hrdosťou

Najvyššia kategória mala dve kolá. Chceli sme deťom ukázať, že ak chcú, zdolajú všetky prekážky. Ideou pretekov bolo práve to, že ak sa nevzdajú, tak dokážu posunúť svoje hranice a zdolať aj to, čo sa im na začiatku zdalo nemožné. Na konci si každé dieťa s hrdosťou mohlo povedať, zvládol som to a som na seba hrdý,“ komentuje predseda združenia a organizátor Oliver Berecz.

Odmena každému

V cieIi deti dostali aj misku malín a melón, aby sa po výkone riadne osviežili. Okrem toho, každý športovec dostal odmenu. I keď usporiadatelia odmeňovali prvých troch v každej kategórii, víťazmi boli všetky deti, ktoré sa prekonali a dokázali, že sú odvážne a šikovné. Darčeky do súťaže poskytli sponzori. Deťom po skončení súťaže padla vhod aj miska malín a melón, aby sa po výkone riadne osviežili.

„Každé dieťa, ktoré dokončilo preteky dostalo odmenu vo forme balíčka v ktorom bol banán, vak, sladkosti, silikónovy náramok s názvom a logom združenia, vodu a deti od kategórie 7 rokov a vyššie sieťované tielko známej športovej značky,“ priblížil Oliver Berecz.

Trnovčania usporiadali Rebel RUN: Malí športovci podali parádne výkony, FOTO
28
Galéria
Zdroj: OZ Keď nevládzeš, tak pridaj
Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM