Zlatica Gregorová Rôzne

Tipy na letný víkend: Šaľania môžu vyraziť na jarmok aj za oddychom

Školský rok sa pomaly chýli ku koncu a to je čas na plánovanie prázdnin a dovoleniek. Ani v našom meste nebude o podujatia núdza.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na letný víkend: Šaľania môžu vyraziť na jarmok aj za oddychom
Foto: Zlatica Gregorová

Rozprúdi sa Šaliansky jarmok a s ním mnoho sprievodných akcií. Do mesta zavítajú špičkoví hudobníci a predstavia sa aj domáce hviezdy. Zatancovať sa bude dať aj v blízkej dedine a v ponuke sú i aktuálne kinohity.

KULTÚRA

21.- 22. jún 2019

ŠALIANSKY JARMOK

Pešia zóna a amfiteáter v Šali sa počas dvoch dní premenia na javiská, kde vystúpia hudobné skupiny a súbory z mesta aj ostatných častí Slovenska. Bohatý kultúrny program vyplnia aj starobylé hry, šerm a mnoho iných a nebude chýbať ani vyhodnotenie súťaže Objektív Františka Kollára v šalianskej galérii. Hosťom tohtoročného podujatia bude veľvyslanec Srbskej republiky Momčilo Babić. Súčasťou jarmoku budú aj sprievodné akcie v Mestskej knižnici J.Johanidesa aj v Centre voľného času TIP -TOP.

21. – 22. jún 2019, Dom ľudového bývania Šaľa

JARMOČNÉ PODUJATIA V DOMČEKU

Pracovníci Ponitrianskeho múzea a Domu ľudového bývania sa opäť zapájajú do aktivít pri príležitostí Šalianskeho jarmoku. Počas piatka a soboty budú na návštevníkov čakať rôzne atrakcie napr. výstava fotografií klubistov z Terra Wag, ako aj prezentácia keramiky, remeselnícku zručnosť si bude môcť vyskúšať záujemca vlastnoručne, rovnako aj aj tkanie textílií. V piatok 21. júna 2019 sa na nádvorí domčeka predstaví Zlatomoravčianka s ľudovou veselicou.

22. jún 2019, 20.00 hod., Vlčany

HASIČSKÁ ZÁBAVA

Dobrovoľný hasičský zbor vo Vlčanoch opäť organizuje spoločenské podujatie. V miestnej hasičskej zbrojnici bude pripravená zábava pre návštevníkov so skupinou Colors. Okrem toho sa môžete tešiť na občerstvenie v podobe gulášu, pečenej klobásy, rýb aj pečienky.

23. jún 2019, 18.00 hod. pláž Šaľa

JÁNSKE OHNE

Pracovníci Mestského kultúrneho strediska organizujú oživenie tradičného zvyku, ktorý sa zaužíval aj v našich končinách. Pripomeňte si, ako to kedysi vyzeralo v minulosti pred príchodom osláv častého slovenského mena Ján. Organizátori pozývajú na akciu, počas ktorej sa kedysi tancovalo a spievalo celú noc!

KINOTIPY KINA ŠAĽA

22.jún 2019, 20.00 hod.

Muži v čiernom: Globálna hrozba (Men in Black: International)

Réžia: F. Gary Gray  •  Scenár: Lowell Cunningham, Matt Holloway, Art Marcum  •  Kamera:Stuart Dryburgh  •  Producent: Lau­rie MacDonald, Walter F. Parkes  •  Hrajú: Chris Hemsworth, Tessa Thompson, Liam Neeson, Rebecca Ferguson, Emma Thompson

Muži v čiernom od nepamäti chránia našu Zem pred vesmírnou háveďou. V novom dobrodružstve však stoja proti hrozbe, s akou sa ešte nestretli: zradcovi v ich vlastných radoch.

22.a 23.jún 2019, 17.30 hod.

Psia duša 2 (Dog´s Journey)

Réžia: Gail Mancuso  •  Scenár: W. Bruce Cameron, Maya Forbes, Cathryn Michon, Wallace Wolodarsky

PSIA DUŠA 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorý nakoniec nájde svojho strateného pána. Bailey je dobrý pes. Má za sebou niekoľko rušných a pohnutých životov, ale svoju misiu splnil a teraz si spokojne žije u svojej rodiny. Až kým sa neobjaví nový prírastok – malá Clarity, ktorá bude tiež čoskoro potrebovať svojho verného štvornohého ochrancu. A Bailey svojmu pánovi sľúbi, že sa o ňu postará. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov.

23.jún 2019, 20.00 hod.

Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou (Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile)

Hrajú: Zac Efron, Lily Collins, Kaya Scodelario, Haley Joel Osment, Angela Sarafyan, John Malkovich, Jeffrey Donovan, Jim Parsons, Brian Geraghty, Dylan Baker, Terry Kinney, Grace Victoria Cox, James Hetfield, Kevin McClatchy, Anita Farmer Bergman, Bryan Kruse  •  Réžia:Joe Berlinger  •  Scenár: Michael Werwie  •  Kamera: Brandon Trost  •  Hudba: Marco Beltrami, Dennis Smith

Prekvapivým rozprávačom strhujúceho filmu je Bundyho priateľka, ktorá s ním v čase vrážd žila pod jednou strechou a o jeho hrôzostrašnej činnosti nemala ani potuchy. Až postupne zisťuje, že muž, s ktorým viedla láskyplný rodinný život, je jedným z najhľadanejších a najväčších monštier Ameriky. Príbeh Teda Bundyho je strašný a v mnohých ohľadoch fascinujúci aj dnes, štyridsať rokov potom, čo Amerika sedela prilepená k obrazovkám a sledovala s ním súdny proces. Bundy spáchal minimálne tridsať vrážd mladých žien. Všetky omráčil, brutálne uškrtil a znásilnil, často posmrtne. Jeho krvavý koníček budil hrôzu, napriek tomu sa počas procesu, ale aj po ňom stal miláčikom mnohých žien a dievčat. Nebol to žiadny odporný čudák a hnusný vrah. Ted Bundy bol očarujúci, vzdelaný a inteligentný krásavec.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM