Zlatica Gregorová Kultúra

Historický domček ponúkne pohodu: Zapojí sa aj do Šalianskeho jarmoku

Dom ľudového bývania príde v druhej polovici júna s atrakciami. Aj historický objekt sa zapája do veľkolepého Šalianskeho jarmoku.

Ilustračný obrázok k článku Historický domček ponúkne pohodu: Zapojí sa aj do Šalianskeho jarmoku
50
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Svojim pôvabom a skvelým umiestnením je tradičnou súčasťou nielen odpočinkových ale aj hektických dní. V našom meste už onedlho bude poriadne veselo a svojou troškou prispeje aj Ponitrianske múzeum a jeho pobočka Dom ľudového bývania.

Bohatý program

Pracovníci múzea spolu s lektorkou Veronikou Röseövou nachystali parádny program. Ako informovala Ľubica Packová – Zahradárová z Ponitrianskeho múzea, návštevníci sa môžu tešiť na prehliadku historického objektu z roku 1831 ako aj pôvabné nádvorie, ktoré vyčarí dokonalé dedinské prostredie. V rámci jarmočných dní 21. a 22. júna 2019 v priestoroch domčeka uvidíte výstavu fotografií, maľby, keramiku a iné diela členov klubu Terra Wag, ktorí sa odprezentujú svojím umením.

Vlastnými rukami

Prídu i remeselníci a predvedú modelovanie z hliny, vytáčanie predmetu alebo nádoby na kruhu. Návštevníci si budú môcť vyskúšať vlastnými rukami, ako sa tvoria tanieriky alebo misky. Súčasťou atrakcií bude i tkanie na ráme,“ priblížila lektorka Veronika.

Osvieženie zaistené

Ako sme sa dozvedeli, návštevníci sa nemusia báť pekelných horúčav, ktoré by ich mohli v tieto dni na nádvorí trápiť. Lektorka Veronika dodala, že v domčeku je v týchto dňoch ideálny chlad a kto by mal záujem, môže sa osviežiť klasickou záhradnou hadicou a vychutnať si program v tieni stromov. 21. júna od 15.00 hod. totiž na nádvorí Domu ľudového bývania vystúpi Zlatomoravčianka s ľudovou veselicou.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z tohtoročnej oslavy Medzinárodného dňa múzeí v domčeku.

Foto: ilustračné

V domčeku oslávili Deň múzeí: S výstavou a dedinskými strašidlami, FOTO
50
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM