Zlatica Gregorová Samospráva

Tešedíkovčanom svitá na lepšie časy: Niektoré cesty dostanú nový asfaltový povrch

Počasie bez dažďa je vhodné na úpravu akýchkoľvek vonkajších priestranstiev. Najčastejšie sa pristupuje k opravám ciest a ostatných komunikácií.

Ilustračný obrázok k článku Tešedíkovčanom svitá na lepšie časy: Niektoré cesty dostanú nový asfaltový povrch
Zdroj: Dnes24.sk

Aj v neďalekej dedine v šalianskom okrese pribudnú nové koberce na cestách.

Lublin aj Školská

Cesty v Tešedíkove budú opravené asfaltovým povrchom. Obyvatelia ulíc Lublin a Školská tak budú mať onedlho cesty vynovené. Ako obec zverejnila, ulica Lublin bude mať asfaltový povrch široký 3,60 m a dĺžkou 315 m. Pôvodná cesta by mala byť zdvihnutá o 4 – 5 cm vrstvu asfaltového povrchu. Súčasťou prác bude aj oprava desiatich kanalizačných šácht a jednej šachty na dažďovú vodu. Celkovo poverení pracovníci vyasfaltujú 1134 m2 plochy.

Školská ulica by sa, podľa dostupných informácií, mala upravovať podobným spôsobom, len s inými parametrami. Požadovaná šírka asfaltovej vrstvy je 5 m s dĺžkou 227,4 m a hrúbkou 4 – 5 cm. Uvedená cesta bude vyžadovať opravu 5 kanalizačných šácht a ich zdvihnutie na úroveň cesty. Taktiež sa tu počíta s asfaltovaním 60 m2 plochy vedľa vstupnej cesty do školy.

Z vlastného

Asfaltovanie na Školskej ulici zaberie 1137 m2. Obec chce uvedené práce zafinancovať z vlastného rozpočtu. O tom, kto práce vykoná, rozhodne miestna samospráva približne v polovici augusta. Nové cesty by obyvateľom mohli slúžiť už koncom septembra 2018.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM