Zlatica Gregorová Hokej

Šaliansky zimák so skalickými mantinelmi: Pomôžete s ich inštaláciou?

Ľadový hokej má silnú tradíciu nielen v našej krajine i v meste Šaľa. Nadšenci zimného športu dnes nemajú také zázemie, aké si predstavujú.

Ilustračný obrázok k článku Šaliansky zimák so skalickými mantinelmi: Pomôžete s ich inštaláciou?
Zdroj: Mesto Šaľa

Šalianski nadšenci zimného športu preto vítajú každú aktivitu mesta a ich priaznivcov, aby mali kde hrať a trénovať.

Začiatky

Korčule obúvajú už malé deti a brázdia s nimi zamrznuté plochy. Tí vytrvalí pokračujú v hokejových triedach v základných školách a ak radosť neupadá, po rokoch sa stávajú súčasťami hokejových tímov. Niektorí ostávajú doma, iní prerazia i v zahraničí. Vždy je však dôležité začať.

Obnova hokeja

V Šali by taktiež chceli inšpirovať mládež k zimnému športu. Keďže pred rokmi sa tu už hokej hral, chcú nadviazať na tradíciu. V júni tohto roka sa v Šali konala konferencia Obnova hokejovej infraštruktúry. Vystúpil na nej aj predseda Hokejového klubu mládeže (HKM Šaľa) Jozef Holota. Predstavil projekt Šaľa a zimný štadión – ambície, potenciál, výzvy.

V ňom zdôraznil potrebu obnovy mestského štadióna, ktorý je podľa jeho názoru zastaraný.

Nehovoriac o otvorenej ploche a závislosti na počasí. Jozef Holota by chcel, aby sa v meste vytvorili podmienky na kvalitné športovanie mládeže, predovšetkým mladých hokejistov.

Ako informuje Jozef Holota na sala.sk, vďaka nemu a Slovenskému zväzu ľadového hokeja sa podarilo zabezpečiť výmenu opotrebovaných mantinelov na zimnom štadióne. Do Šale pribudnú staršie, ktoré však spĺňajú požadované kritériá. Ako sa vyjadril Jozef Holota, v týchto aktivitách by potrebovali pomoc obyvateľov mesta. Aktuálne zakladajú občianske združenie, aby mohli napĺňať svoje vízie. Ako Jozef Holota informuje, „ našim cieľom je minimalizovať dodatočné finančné náklady pre mesto, ktoré by vznikli inštaláciou zakúpených skalických mantinelov.“

Pomôžete?

Aktivisti okolo šalianskeho hokeja ponúkajú možnosť obyvateľom mesta alebo aj podnikateľom, pomôcť akoukoľvek formou pri montáži nových mantinelov. Potrebné sú činnosti od odmontovania a prevozu skalických mantinelov až po osadenie na šalianskom zimnom štadióne. Mená podporovateľov by neskôr boli umiestnené na tabuli v pri vstupe na štadión, podnikatelia by mali reklamu priamo na mantineloch. Ak máte záujem pomôcť, kontaktujte Jozefa Holotu a Hokejový klub mládeže Šaľa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM