Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianski hádzanári zvalcovali Nové Zámky: 13. kolo skončili víťazne!

V prvý decembrový deň pokračovala aj hádzanárska súťaž mužov. O ďalšie víťazstvo sa postarali naši domáci hráči.

Zdroj: YouTube.com

Slovnaft Handball Extraliga mala na programe stretnutie HC Štart Nové Zámky a HKM Šaľa.

Šťastná 13-ka

Naše družstvo 1. decembra 2018 vycestovalo do neďalekého mesta a priviezlo si víťazné body. 13. kolo našim prinieslo šťastie. Duel sa, podľa Slovenského zväzu hádzanej začal strelecky v 49. sekunde, keď sa presadili domáci novozámockí hráči. Gól im opätovali náš Mažár a tak to pokračovalo počas ďalších minút prvého polčasu. V 13. minúte mužstvá dospeli k remíze 6:6. Až do odchodu do šatní sa našim hráčom darilo byť o gól vpredu. Prvý polčas sa skončil päťgólovým rozdielom v prospech našich.

Zvyšovali náskok

Do druhej časti duelu opäť vstúpili strelecky Šaľania, keď skóroval Michniewicz a náš náskok oproti domácim Novým Zámkom sa s pribúdajúcimi minútami stále zvyšoval a vyhrali sme o 10 gólov. Strelecky sa v zápase najviac presadil Melnyk a Pliasun.

HC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 21:31 (11:16)

Najviac gólov dali: Tschur 8/5, Rakatynec 4 -  Melnyk 7, Pliasun 6

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula

Bilancia vylúčení: 4:7, 7 m

Pokutové hody: 6/5 – 3/3