Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianska hádzaná prešla zmenami: Mužský tím posilnilo viacero mladých športovcov

Pred novou sezónou sa v našich družstvách udiali zmeny. Zo svojho postu odišiel tréner žien a do HKM Šaľa pribudlo niekoľko hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Šalianska hádzaná prešla zmenami: Mužský tím posilnilo viacero mladých športovcov
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

S koncom sezóny sa s trénerom Michalom Lukačínom rozlúčilo i ženské družstvo. Vedenie mu však ponúklo možnosť vziať pod krídla šaliansku mládež. I keď nášmu portálu tréner povedal, že jeho túžbou je zostať naďalej v Šali, situácia sa zmenila. Dnes už je jasné, že bývalý kormidelník z nášho mesta odišiel trénovať do mesta ruží.

Do Hlohovca

Podľa informácií Slovenského zväzu hádzanej svoje skúsenosti využije v tíme HC Sporta Hlohovec. Na rozdiel od predchádzajúceho štvorročného pôsobenia v Šali si pod patronát vezme mužov v súťaži Slovnaft Handball extraliga. Na miesto Michala Lukačína by mal zasadnúť Ján Packa.

Získali striebro

S odchádzajúcou polovicou letných prázdnin sa pomaly zapájajú do činnosti aj naši športovci. Pred novou sezónou absolvujú aj niekoľko prípravných zápasov. Ako informuje HKM Šaľa, mužský tím už stihol odohrať 58. ročník turnaja „O pohár ProWindow". V Kopřivnici sa náš tím dostal do finále. V ňom odohral finálový súboj s domácim tímom, ktorému podľahli za stavu 21:26. Napokon obsadili striebornú priečku.

Mužský tím HKM Šaľa doplní hneď niekoľko posíl. Bude medzi nimi aj dvadsaťročný Jakub Prokop. Ľavá spojka do Šale nastúpila z bratislavského ŠKP. Medzi ďalších mladých hráčov, ktorí od novej sezóny budú patriť k šalianskemu družstvu patrí aj Patrik Prikryl. Iba 19-ročný športovec je ľavou spojkou a zároveň aj reprezentantom juniorského tímu SR.

Mladí hráči

Ako informuje HKM Šaľa na klubovom webe, počet hráčov sa rozrástol aj o ďalšieho, tentoraz 18-ročného Tomáša Bogára. Naposledy súťažil za Sportu Hlohovec a taktiež patrí medzi reprezentačné talenty SR. Pravé krídlo tak posilnilo náš domáci tím.

Medzi ďalších výrazných hráčov, ktorí vstúpili do šalianskej hádzanej, možno zaradiť aj 19-ročného Daniela Poláka. Podľa Martina Klačku z HKM Šaľa ide o najlepšieho hráča minulej sezóny v 1. lige mužov. Pred príchodom na našu palubovku súťažil za stupavský tím.

Súčasť reprezentácie

Efektívnym hráčom, ktorí posilnil šaliansky mužský tím by mal byť aj Mikuláš Kucsera. Pravá spojka je zároveň aj juniorským reprezentantom. Do mužského tímu nastúpil z maďarského klubu Grundfos Tatabánya. „Vo svojom mladom veku (nar. 18.8.2000) už okúsil aj seniorskú hádzanú, v druhej najvyššej maďarskej lige, ktorú hráva juniorský tím Tatabánye. Je stabilným členom reprezentačných výberov SR (v súčasnosti do 20 rokov) a v roku 2018 sa zúčastnil Majstrovstiev Európy B kategórie v Čiernej Hore,“ informoval Martin Klačko z HKM Šaľa.

Vo fotogalérii uvidíte archívne zábery z prípravného stretnutia reprezentácie SR pod vedením Jána Packu.

Foto: ilustračné

V Šali už trénujú reprezentantky: Potešia sa podpore domáceho publika, FOTO
26
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM