Zlatica Gregorová Samospráva

Šaľanom pribúda voľnočasová výbava: Na svoje si prídu deti aj dospelí, FOTO

Obyvatelia v našom meste a okolitých dedinách majú dostatok možností, ako si užívať voľný čas. Na to im slúžia aj ihriská.

Ilustračný obrázok k článku Šaľanom pribúda voľnočasová výbava: Na svoje si prídu deti aj dospelí, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Tie sú jednoduché, ale vybavené rôznymi prvkami. Aj v našom meste je viac miest na hranie.

Revitalizácie

V mestskej časti Veča i v Šali radnica nedávno zrevitalizovala donedávna spustnuté plochy, inde vytvorili úplne nové ihriská. Deti aj mládež v nich môžu hrať loptové hry a využívať aj workoutové prvky.

Nedávno bol slávnostne otvorený Skate Park, ktorý už využívajú skateboardisti aj BMX-cyklisti. Onedlho bude sprístupnený Majk v areáli zimného štadióna. Replika historickej maďarskej pamiatky poteší malých aj starších návštevníkov.

Stálice & novinky

Obľúbeným miestom je i bývalý nemocničný park, ktorý je obývaný domácimi zvieratami v Babičkinom dvore. Okrem nich sa tam môžu zahrať deti na šmýkačke, preliezke aj kolotoči. Mládež a dospelí sa môžu zahrať ping-pong, ak si prinesú svoje rakety a loptičku. Aj pred pár dňami sa v šalianskej radnici pričinili o doplnenie plôch pre deti. Čo konkrétne pribudlo?

Na Nivách sa deti tešia tabuli na kreslenie, na ktorej sa môžu vyšantiť svojimi umeleckými kresbami. V nemocničnom parku si už deti užívajú preliezací tunel,“ uviedla Dajana Hanesová na sala.sk.

Hojdačka i stojan

Onedlho si, podľa hovorkyne, deti užijú aj tunel na ihrisku G. Ľ. Svobodu. Tam osadia i visiacu a pružinovú hojdačku. „Ihrisko na Nezábudkovej ulici bude rozšírené o novú visiacu hojdačku a šplhaciu stenu a na M. R. Štefánika za Centrom voľného času, bude pre deti osadená hniezdová hojdačka, vhodná aj na relax. Týmto ale nič nekončí. Na žiadosť Šaľanov bude ešte v nemocničnom parku osadený stojan na bicykle a pieskoviská, ktoré sa budú na noc zatvárať,“ pripomenula hovorkyňa.

Novinky doplní aj vonkajší ping-pongový stôl, z ktorého sa bude verejnosť tešiť na Okružnej ulici.

V Šaľa pribúda voľnočasová výbava, deťom aj dospelým, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM