Zlatica Gregorová Samospráva

Výstavba ihriska Majk v plnom prúde: Malí Šaľania sa majú na čo tešiť, FOTO

Aj počas leta sa v našom meste pokračuje s budovaním miest, ktoré potešia najmä deti a mládež. Nedávno dokončené ihriská v Šali budú mať konkurenciu.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba ihriska Majk v plnom prúde: Malí Šaľania sa majú na čo tešiť, FOTO
19
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Šalianska radnica práve realizuje ďalší projekt, ktorý podstatne obohatí areál zimného štadióna a minigolfového ihriska. V priestoroch neďaleko Váhu totiž vyrastá replika maďarskej pamiatky Majk. Vzniká na základe družobnej spolupráce Šale aj Oroszlány. Projekt má názov CULPTPLAY – Vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne použitie kultúrneho dedičstva. Je súčasťou programu Interreg a v oboch mestách vďaka nemu vyrastú originálne detské ihriská.

Pri štadióne

Týmto spôsobom chcú obe mestá dosiahnuť to, aby sa ich malí občania oboznámili s históriou partnerských miest. Nové ihrisko sa bude nachádzať v areáli súbežne so zimným štadiónom. V týchto dňoch už stojí zložená konštrukcia, pripomínajúca maďarskú pamiatku na rovnej ploche a pracovníci vysúťaženej firmy pokračujú v jej ďalšom zostavovaní.

Malí návštevníci tu potom nájdu preliezky aj trampolínu. V okolí maďarského kaštieľa Majk sú už teraz umiestnené sympatické domčeky, kde si deti budú môcť posedieť a zahrať sa. Po kompletnom zložení bude stavba prenesená priamo na určené miesto do areálu nového ihriska. Ten bude doplnený aj o lavičky.

Minigolf

K zimnému štadiónu tak pribudne ďalšie zaujímavé miesto, kam sa budú uberať kroky šalianskych detí. V týchto dňoch si spolu s rodičmi môžu zahrať minigolf. Kvôli výstavbe ihriska mesto zmenilo otváracie hodiny. Zahrať si môžete od pondelka do piatku od 7.00 do 15.00 hod. Víkendovú hru si môžete vopred dohodnúť na tel.č.: 0911 608 398.

Výstavba ihriska Majk v plnom prúde: Malí Šaľania sa majú na čo tešiť, FOTO
19
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM