Zlatica Gregorová Rôzne

S príchodom jesene nachystali podujatie: V Močenku vypukne Šarkaniáda

Pestrá príroda ponúka mnoho spôsobov, ako si ju užiť. Záhradkári pozbierajú plody svojej práce a aj pre deti nastáva vytúžené obdobie.

Ilustračný obrázok k článku S príchodom jesene nachystali podujatie: V Močenku vypukne Šarkaniáda
20
Galéria
Zdroj: TASR

Za veterných dní môžu malí aj veľkí vybrať šarkany a zalietať si s nimi. V Močenku v tomto čase už aj chystajú tradičné podujatie Šarkaniádu. Pôjde o VII. ročník a organizačne sa na ňom podieľa združenie Rodina je viac, Rímskokatolícka farnosť Močenok a obec Močenok.

Na Síkoch

Ako nás informoval organizátor Peter Kohút zo združenia Rodina je viac, podujatie sa bude konať 29. septembra 2019 o 15.00 hod. Milovníci lietajúcich atrakcií sa stretnú v Močenku – Síkoch.

Vlastný šarkan

Každý účastník si prinesie svoj lietač. Hlavným cieľom je, aby sa každý poriadne zabavil so svojimi šarkanmi, drakmi a pod., ktoré si prinesie.

Okrem toho bude súčasťou programu aj prezentácia lietajúcich modelov členmi Klubu historických leteckých modelárov v Močenku. Kto sa posnaží a vytvorí si kreatívny lietajúci kúsok, môže byť odmenený.

Súťaž s odmenou

Na konci podujatia totiž vyhodnotia Súťaž o najoriginál­nejšieho šarkana. Ak sa chcete zúčastniť, nezabudnite si už v týchto dňoch nachystať všetko potrebné na zhotovenie svojho nebeského „vyslanca“. Čím viac sa posnažíte, tým skôr očaríte a odmena vás neminie.

V prípade nepriaznivého počasia podujatie preložia na 6.októbra 2019.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť Rebel Run, ktorý sa konal v Trnovci nad Váhom.

Foto: ilustračné

V Trnovci odpálili Rebel RUN: Súťažiaci v daždi prekonali sami seba, FOTO
20
Galéria
Zdroj: OZ Keď nevládzeš, tak pridaj
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM