Zlatica Gregorová Kultúra

Šalianske mamy chystajú podujatie: Vybehnite na Rodinný festival s cirkusom

Členky miestneho združenia majú za sebou perné leto. Aj počas najväčších horúčav modernizovali svoje priestory a spriadali plány.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske mamy chystajú podujatie: Vybehnite na Rodinný festival s cirkusom
15
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová / Zdroj: Dnes24.sk

V areáli Kultúrneho strediska Večierka v Šali majú svoje zázemie, ktoré si udržiavajú podľa možností a potreby. V lete mali dôvod, aby sa pustili do opráv.

Opravy aj tábor

Dostali dotáciu od Mesta Šaľa vo výške 500 eur. Cez prázdniny teda robili na tom, aby mali čo najkrajšie upravené priestory. Obnovili detské ihrisko a zmodernizovali sociálne priestory. Popritom stihli zorganizovať dvojturnusový denný tábor, ktorý bol, podľa organizátorov, veľmi úspešný. A pokračujú aj na jeseň.

Hravé učenie

Od septembra spúšťajú aj zábavný program Play Wisely pre deti od 4 mesiacov so 5 rokov. Pomôže k rozvoju mozgovej a pohybovej kapacity detí. V októbri predvedú aj ukážkovú hodinu angličtiny.

V týchto dňoch finišujú s prípravami na veľké mestské podujatie. Skalní priaznivci už vedia, že pôjde o celodennú zábavu, ktorí si budú môcť užiť celé rodiny aj s deťmi. Materské centrum Mamy mamám v Šali chystá 3. ročník Detského festivalu Rodina s láskou. O tom, že si tam každý nájde to svoje, sú presvedčené členky centra. Festival sa uskutoční v Dome kultúry v Šali 5. októbra 2019 od 10.00 hod. do 19.00 hod.

Martina Eleková z MC Mamy mamám v Šali nám akciu bližšie predstavila: „Tento rok sme stavili na cirkusovú tému. Popri množstve rôznych súťaží k nám príde aj kúzelník. Nebudú chýbať ani obľúbené tvorivé dielne. Takisto tu budú worshopy a naši, lokálni predajcovia.“

O skautingu

Návštevníci sa dozvedia aj o najnovšom projekte šalianskych mám. „Nedávno sme založili v našom meste skauting. Členovia sa predstavia s prezentáciou svojej činnosti,“ doplnila Martina z materského centra a dodala, že vstup na podujatie je bezplatný s výnimkou návštevy tvorivých dielní. Ak budete chcieť rozvinúť svoju kreativitu, zaplatíte 2-eurový poplatok, čím prispejete k ďalším aktivitám šalianskych mám.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z tohtoročnej Míle pre mamu v Šali.

Foto: ilustračné

Šaľania prešli Míľu pre mamu: Decká vysadili pôvabný kvetinový záhon, FOTO
15
Galéria
Zdroj: MC Mamy mamám Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM