Zlatica Gregorová Samospráva

Problematická Horná ulica: Komisia vybrala jeden z troch návrhov rekonštrukcie

Optimálne riešenie Hornej ulice v Šali možno naberie ten správny smer. Členovia komisie vybrali podľa nich najlepšie riešenie.

Ilustračný obrázok k článku Problematická Horná ulica: Komisia vybrala jeden z troch návrhov rekonštrukcie
Foto: Zlatica Gregorová

K plánovanému vybudovaniu parkovísk sa už vyjadrili obyvatelia bytov na tejto ulici, ako i mesto. To zisťovalo názory občanov pomocou dotazníkov. Nechýbali petície ani rôzne polemiky. Nakoniec mesto ponúklo 3 možnosti rekonštrukcie u­lice.

Keďže názory oslovených občanov neboli ani po vyplnení dotazníkov smerodajné, mesto muselo dilemu vyriešiť svojpomocne. Na marcovom zasadnutí Komisie pre územné plánovanie, výstavbu a dopravu bola táto otázka jedným z predmetov rokovania. Členovia komisie sa stretli, aby vybrali najlepšie možné riešenie. Spolu s predsedom komisie Vladimírom Vicenom zahlasovali všetci 9 prítomní, okrem V. Beckera a P. Sússa. Menovaní sú za tretie riešenie, teda nevybudovanie parkovacích miest na Hornej ulici.

Tri návrhy možných riešení

Počas rekonštrukcie ulice plánuje mesto vybudovať 44 parkovacích miest pri ZŠ s MŠ Jozefa Murgaša a následne rozšíriť úzku cestu. Tu sú návrhy riešení:

  • Prvé riešenie: Vybudovanie 14 pozdĺžnych parkovaní
  • Druhé možné riešenie: Vybudovanie 33 kolmých parkovaní
  • Tretie možné riešenie : Žiadne budovanie parkovísk na tejto ulici

Členovia komisie zahlasovali a dospeli k výsledku. Za prvé riešenie, teda pozdĺžne parkovanie na Hornej ulici sú 2 členovia z 9. Druhý variant s kolmým parkovaním sa páčil 5 členom komisie z 9. Za posledný variant, nevybudovanie parkovacích miest zahlasovali 2 členovia komisie, informuje mestský web, sala.sk.

Podľa dostupných informácií Komisia pre územné plánovanie, výstavbu a dopravu vybrala ako najlepšie Druhé riešenie Hornej ulice – Vybudovanie 33 kolmých parkovacích miest. Návrh posunie samotnému mestu.

Zdroj: Mesto Šaľa
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM