Rastislav Búgel Správy Samospráva

Parkovacie miesta a rozšírenie cesty: Mesto Šaľa chce zrekonštruovať Hornú ulicu

Mesto Šaľa sa rozhodlo komplexne zrekonštruovať Hornú ulicu. Rekonštrukcia by mala zahŕňať aj rozšírenie cesty a vytvorenie nových parkovacích miest pre obyvateľov obytného domu a školy.

Ilustračný obrázok k článku Parkovacie miesta a rozšírenie cesty: Mesto Šaľa chce zrekonštruovať Hornú ulicu
Zdroj: TASR

Mesto predstavilo vizualizáciu pripravovanej rekonštrukcie pred konečným spracovaním projektovej dokumentácie. Samotná realizácia stavby by sa mala začať v budúcom roku, predchádzať jej bude územné aj stavebné konanie. „Obidve konania budú oznámené verejnou vyhláškou a každý občan môže podať svoje námietky. Ak budú námietky opodstatnené, bude sa musieť projektant s nimi vysporiadať,“ skonštatoval primátor Šale Jozef Belický.

Môže vás zaujímať: Nové hracie prvky pre deti v Šali: Zmenu ich umiestnenia si vyžiadala petícia

Mesto už na základe podnetov občanov a poslancov čiastočne opravilo výtlky na Hornej ulici, pre zlý technický stav vozovky i komplikovanú dopravnú situáciu je však komplexná rekonštrukcia nutná, informovala hovorkyňa mesta Alexandra Szabová. Rozšírenie cesty a vytvorenie nových parkovacích miest bude pre obyvateľov znamenať zmenšenie predzáhradok pri bytovom dome o zhruba 3,5 metra od terajšej hranice vozovky.

Môže vás zaujímať: Vynovené cesty a chodníky: Magistrát opravuje a buduje viaceré komunikácie v meste

„Tieto úpravy považujeme za opodstatnené aj z dôvodu pripravovanej zmeny parkovacieho systému pri Kauflande. Parkovanie pri obchodnom centre bude s najväčšou pravdepodobnosťou riešené umiestnením elektronického parkovacieho systému so závorami s bezplatným státím vozidiel na 90 minút počas otváracích hodín obchodného centra,“ skonštatovala Szabová.

Môže vás zaujímať: Projektom chcú prilákať návštevníkov: Mesto Šaľa podporí turizmus v meste

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM