Zlatica Gregorová Správy

Priority mesta v oblasti športu: Ľudia túžia po lezeckej stene

Po lete sa pomaly prehupneme do jesene a príde čas plánovania ďalších krokov mestských aj obecných samospráv. Čo by chceli uskutočniť v Šali?

Ilustračný obrázok k článku Priority mesta v oblasti športu: Ľudia túžia po lezeckej stene
Foto: Zlatica Gregorová

To, čo by sa malo uskutočniť v najbližšie dva roky, bolo úlohou komisií pri Mestskom zastupiteľstve v Šali. Každá si stanovila ciele, ktoré by bolo potrebné splniť. Zasadnutie mala i Komisia mládeže a športu a to koncom júna tohto roka.

Vynoviť mestskú halu

Priority a návrhy investícií na rok 2019 členovia komisie vyberali aj vzhľadom na výsledky prieskumu ohľadom športového vyžitia v meste. Na rokovaní, podľa dostupných informácií na sala.sk, vystúpil Peter Szalay, ktorý predniesol návrh ohľadom Mestskej športovej haly, ktorá sa postupne modernizuje. Vlani v lete tam v jej priestoroch vymenili časti palubovky a rôzne ďalšie potrebné rekonštrukcie. Podľa aktuálneho návrhu bude nutná oprava hľadiska v športovej hale, potrebné by bolo aj kvalitnejšie ozvučenie, keďže hala je miestom športových ale aj spoločenských podujatí, nutná je aj výmena výsledkovej tabule a zmodernizovani­e šatní.

Členovia komisie sa zaoberali aj výsledkami prieskumu, ktorý hodnotili Šaľania a dotýkal sa športu v meste. Ako z rokovania vyplynulo, okrem futbalu a hádzanej v meste nie sú k dispozícii žiadne iné športy pre deti, je žiadúce po detských ihriskách rozširovať športoviská pre mládež a dospelých. Taktiež je v záujme občanov, aby mesto malo modernejší zimný štadión a vybudované boli lezecké steny a cyklochodníky. Z výsledkov je zrejmé i to, že Večanom chýba poriadne ihrisko.

Viac možností mládeži

Zaujímavosťou je aj to, že podľa informácií z rokovania komisie, by občania chceli osadenie hracích prvkov pre mládež v nemocničnom parku, kde sa darí zvieratám a hojne ho navštevujú všetky generácie Šaľanov, najmä však rodičia s malými deťmi. Tí najmenší sa tam môžu šmýkať, hojdať aj skákať a liezť. Svoje miesto by tam chceli mať aj starší školáci a dospievajúca mládež. Návrh by tak spojil všetky vekové generácie a neďaleko Babičkinho dvora by tak mohlo vzniknúť relaxačné miesto pre deti, mládežníkov, strednú aj staršiu generáciu obyvateľov priamo v zelenom centre mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM