Zlatica Gregorová Samospráva

Priority mesta Šaľa v roku 2020: Ktoré veľké projekty budú patriť medzi TOP 5?

Radnica už teraz plánuje, čo bude potrebné v meste urobiť. Pozrite sa, aké ciele si stanovili k zlepšeniu života obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Priority mesta Šaľa v roku 2020: Ktoré veľké projekty budú patriť medzi TOP 5?
Foto: Zlatica Gregorová

V budúcom roku sú podľa návrhu plánované viaceré investičné akcie. Ako uvádza Alena Kiácová a Jana Kováčiková z MsÚ Šaľa, ktoré návrh spracovali, „možnosti rozpočtu na financovanie investičných akcií sú obmedzené. Havarijný stav majetku a niektorých budov kladie vysoké nároky na finančný rozpočet mesta. Do návrhu investičných akcií boli zaradené len tie, ktorých realizácia je z pohľadu mesta najdôležitejšia.“ Prečítajte si prvú časť priorít mesta Šaľa v roku 2020.

Na projekty

Každý zámer potrebuje projektovú dokumentáciu a na túto oblasť radnica vyčlenila 70 -tisíc eur. V roku 2020 by to mali byť projekty, ktoré budú súvisieť s predstaničným priestorom, novým cintorínom a pozornosti sa dostane aj vodozádržným opatreniam.

Prioritou šalianskej radnice bude umiestňovanie polopodzemných kontajnerov v Šali. Stojiská by mali byť vybudované v uliciach: Hlavná, Budovateľská, Kukučínova, Dolná, P.J. Šafárika, B. Nemcovej, J. Palárika a Orechová. Na tento projekt radnica vyčlenila 200-tisíc eur.

Cesty a chodníky

Významnou aktivitou samosprávy by malo byť aj rekonštruovanie ciest, ktoré patria pod mesto. Tu by radnica chcela uplatniť PPP projekt. „Tento projekt všeobecne označuje formy dlhodobej spolupráce medzi orgánmi verejnej správy a podnikateľským sektorom. Cieľom tejto spolupráce je efektívne zabezpečiť kvalitnú verejnú infraštruktúru a verejné služby pre občanov,“ uvádza sa v návrhu, zverejnenom na sala.sk.

Opravia ulice

V budúcom roku by z opravených ciest mohli tešiť obyvatelia ulíc Nešporova, ČSLA, Okružná, SNP, Pionierska, B. Nemcovej, Partizánska, Narcisová, Gen. L. Svobodu, Hollého, Lúčna. Podľa zverejnených informácií na sala.sk tu samospráva plánuje investovať 200-tisíc eur. Okrem toho bude nutné zreparovať aj chodníky na Nitrianskej ulici. Mesto na opravy vyčlenilo 20-tisíc eur.

Pred stanicou

Významným projektom by mala byť Revitalizácia predstaničného priestoru. Podľa zverejnených informácií by výstavba mala začať na jar 2021 a dokončená má byť v roku 2023. Celkové náklady sú vo výške pribl. 4,7 milióna eur bez DPH. Tie chce mesto získať z eurofondov. Príprava na realizáciu sa začne už budúci rok a mesto by mala stáť 100-tisíc eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM