Zlatica Gregorová Kultúra

Október odštartuje Vlčiansky jarmok: Návštevníkov poteší hudba, spev aj veterány

Stretnúť sa s rodinou či priateľmi v jarmočných uliciach má svoje čaro.O pár dní tak môžete urobiť aj v dedine blízko Šale.

Ilustračný obrázok k článku Október odštartuje Vlčiansky jarmok: Návštevníkov poteší hudba, spev aj veterány
Foto: Zlatica Gregorová

Tradičným podujatím, ktoré organizuje obec neďaleko Šale začiatkom októbra je XXIX. Vlčiansky jesenný jarmok. I tentoraz obec nachystala pre svojich občanov aj hostí atraktívne hudobné vystúpenia a iné zaujímavé aktivity v rámci programu.

Tekvicové strašidlá

Podujatie sa bude konať počas troch dní od 4.do 6. októbra 2019. V prvý jarmočný deň môžete navštíviť výstavu tekvicových strašidiel a to od 17.00 do 18.00 hod. Na pódiu medzi stánkami sa od 18.00 hod., začne kultúrny program, v ktorom vystúpi Salsation with Kate Lozsy Garaiová, od 19.00 hod. to bude skupina On The Road. Deň ukončí Zoltán Berecki z Maďarska so svojím speváckym umením.

Oberačkový sprievod

Sobota 5. októbra 2019 bude, podľa informácií organizátorov, opäť zaujímavá . Od 8.00 to bude výstava áut a rovnako sa začne aj Súťaž vo varení halászlé. Rybárčiť aj variť sa bude pri rybníku Starý Váh. O 9.00 hod. obcou prejde oberačkový sprievod. O niečo neskôr o 11.00 hod. už na trávnik vybehnú futbalisti U19 Vlčany proti Čiernej Vode. V tom istom čase prejde dedinou sprievod, ktorý budú tvoriť mažoretky so Šalianskou dychovkou a lukostrelcami z Maďarska.

Starosta Vlčian János Restár sa o 11.30 hod. prihovorí návštevníkom jarmoku a spolu s ním prídu na pódium aj deti zo škôl. Počas dňa sa zídu aj poslanci na slávnostnom obecnom zastupiteľstve, kde odovzdajú ocenenia obce. Popoludní na jarmoku uvidíte aj výstavu veteránov a nebudú chýbať ani atrakcie pre deti.

Retro Párty

Od 14.00 hod. sa začne V. ročník Súťaže historických ručných hasičských striekačiek pri artézskej studni. Popoludnie aj večer bude patriť spevákom a skupinám, ktoré sa divákom postupne predstavia na pódiu. Deň ukončí Retro Párty od 21.00 hod.

Futbal & hudba

Posledný jarmočný deň vo Vlčanoch môžete využiť na návštevu ekumenickej bohoslužby o 10.15 hod. Na trávniku sa o 10.30 hod. začne zápas medzu futbalistami U15 Vlčany – Mojmírovce a súčasťou programu bude aj vernisáž. Popoludní o 16.00 hod. vystúpi skupina Adamic 4ever, o 18.00 hod. to bude Bendo a Csik so začiatkom o 20.00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM