Zlatica Gregorová Správy Samospráva

Nový riaditeľ šalianskej polikliniky je známy: Uspel spomedzi 3 kandidátov

Plány Nitrianskeho samosprávneho kraja so zriadením novej polikliniky v Šali naberajú reálne kontúry. Nový riaditeľ vzišiel spomedzi trojice kandidátov.

Ilustračný obrázok k článku Nový riaditeľ šalianskej polikliniky je známy: Uspel spomedzi 3 kandidátov
Foto: Zlatica Gregorová

Po tom, čo na marcovom zastupiteľstve NSK poslanci rozhodli o jej zriadení ako rozpočtovej organizácie pod správou kraja už má i nového riaditeľa. Boris Jordanov do novozvolenej funkcie nastúpi už v polovici júna.

Traja vybraní kandidáti

Do výberového konania sa mohli prihlásiť uchádzači, spĺňajúci všetky kritériá.„Na výberové konanie, ktoré sa konalo 2. mája 2017 boli pozvaní: Ing. Róbert Baros, Ing. Boris Jordanov a Mgr. Ladislav Papp,“ píše sa na webe NSK. Každý z nich prešiel osobným pohovorom pred výberovou komisiou, ktoré overovala profesijné kvality a predpoklady na riadenie a perspektívny rozvoj šalianskej polikliniky. Svojimi predpokladmi a vypracovaným projektom najviac presvedčil uchádzač Boris Jordanov. Poslanci NSK návrh na jeho vymenovanie schválili počas 31. riadneho zastupiteľstva NSK.

„Zastupiteľstvo NSK, ktoré sa konalo v pondelok 15. mája, na základe výsledku výberového konania schválilo návrh na vymenovanie Ing. Borisa Jordanova do funkcie riaditeľa Polikliniky NSK Šaľa od 15. júna 2017,“ informovala nás hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja, kancelárie predsedu NSK, Oľga Prekopová.

Nový riaditeľ začne pracovať už v júni

Víťazný kandidát bude už budúci mesiac vykonávať funkciu riaditeľa zdravotníckeho zariadenia. Rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou, po novom – Poliklinika NSK Šaľa bola zriadená k 1. máju tohto roka. NSK do nej plánuje investovať 1,8 milióna eur plus hnuteľný majetok v hodnote 1,3 milióna eur. Poskytne tak zdravotnú starostlivosť pod jednou strechou približne 53 – tisícom obyvateľov. Podľa informácií z NSK sa okrem obnovy samotného zariadenia počíta aj s okolitou úpravou parkovísk. K prívetivému okoliu polikliniky prispelo Mesto Šaľa spolu s členmi z OZ Petra Bošňáka a ďalšími dobrovoľníkmi vybudovaním a sústavnou starostlivosťou o nemocničný park s detským ihriskom, zeleňou a Babičkiným dvorom s Mini Zoo.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM