Zlatica Gregorová Hádzaná

Naše hádzanárky vybojovali cenné body: Zdolali Moraváčky

Počas uplynulého víkendu sa odohralo ďalšie stretnutie MOL ligy. Hráčky z HK Slovan Duslo Šaľa sa stretli v dueli proti tímu z Veselí nad Moravou.

Ilustračný obrázok k článku Naše hádzanárky vybojovali cenné body: Zdolali Moraváčky

V začiatku zápasu sa Šaľanky dostali do viacgólového vedenia, neskôr sa do hry zapojili aj domáce hráčky. Nasledoval aj rozhodcovský dištanc pre našu Klučkovú. Nakoniec však zápas skončil víťazstvom nášho tímu.

Trojgólový náskok

Duel ženských tímom sa odohral v sobotu 16. septembra 2017. Naše hráčky si vypracovali mnoho šancí, ktoré aj využili. Už v prvom polčase viedli o tri góly nad protihráčkami. „Šalianky si na konci prvého polčasu vypracovali trojgólový náskok, s ktorým išli aj do šatní. Krátko po obrátke ho začali ešte zvyšovať až na 18:12. V tej chvíli sa zdalo byť rozhodnuté,“ko­mentuje klubový web.

Vylúčenie za urážku

Súperkám sa útok šalianskeho družstva nepozdával. K zvýšeniu bodového konta moravského tímu prispelo vylúčenie našej Klučkovej v 45. minúte zápasu za to, že urazila rozhodcu. Neskôr domáce hráčky zvýšili svoj náskok, avšak Šalianky si svoju výhru nedali vziať.

SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa 22:23 (11:14)

Najviac gólov dali: Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2 – Klučková 8/2, Pócsíková, Bujnochová po 3

Rozhodovali: Králíček, Letev

Bilancia vylúčení: 2:3

Zápas sledovalo 340 divákov

Najbližší zápas MOL ligy odohrá družstvo HK Slovan Duslo Šaľa s HC Zlín 22.09.2017 o 18:00 v Šali.