Zlatica Gregorová Hádzaná

Začala sa MOL liga: Hádzanárky zo Šale na úvod víťazne

Počas posledného víkendu sa rozbehol kolotoč prvého kola v hádzanej žien. Naše hráčky sa hneď v úvodnom zápase postarali o víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Začala sa MOL liga: Hádzanárky zo Šale na úvod víťazne

Po novom sa volá MOL liga v hádzanej žien. Hráčky Slovanu Duslo Šaľa si pripísali cenné body do tabuľky.

Zvraty v zápase

Hráčky domáceho družstva na začiatku zápasu povolili uzdu súperkám. Po tom, čo sa gólovo presadili, im vzápätí góly opätovali a neskôr aj zvýšili náskok.

„Sokolky do zápasu vstúpili lepšie než hosťujúce chemičky a po desiatich minútach viedli rozdielom troch gólov. Vo vedení ich však Duslo dlho nenechalo, zvýšilo dôraz, zrýchlilo hru, po piatich minútach vyrovnalo skóre aby v ďalších minútach strhlo vedenie na svoju stranu. Rozhodujúci náskok si Šalianky vytvorili päť minút pred koncom prvého polčasu, keď sa im podarilo odskočiť na rozdiel piatich gólov. Písek stačil ešte gólom v závere prvej polovici stretnutia korigovať stav a tak sa do kabín išlo za polčasového výsledku 11:15. Skúsené Duslo žiadnu drámu nepripustilo a utieklo domácemu Sokolu na rozdiel desiatich gólov. “ informuje klubový web o priebehu zápasu. Šalianske hráčky stav udržali do konca zápasu a prípadnému otočeniu súperiek jednoznačne zabránili.

Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa 20:33 (11:15)

Najviac gólov dali: Palasová 6/1, Boorová 5, Kubišová 3 – Krebsová 12, Bahýlová 6, Königová 5

Rozhodovali: Kozler, Zych

Bilancia vylúčení: 3:2

Pokutové hody: 1/1 – 0/0

Zápas sledovalo 250 divákov.

V sobotu 9. septembra 2017 Šaľanky privítajú na domácej palubovke hráčky DHK baník Most. Zápas sa začne o 15.00 hod.