Zlatica Gregorová Rôzne Hokej

Nadšenci osádzali mantinely: V najbližších rokoch by chceli krytý zimák, FOTO

Kvôli splneniu sna a otvoreniu zimnej sezóny na šalianskom štadióne obetovali svoj čas a nehľadeli na výdavky. Chalani od ľadu tvrdo pracovali.

Ilustračný obrázok k článku Nadšenci osádzali mantinely: V najbližších rokoch by chceli krytý zimák, FOTO
29
Galéria
Zdroj: archív Pavla Petra

Pavol Petro hrá hokej odmalička. Spolu so svojimi kamaráti na šalianskom zimnom štadióne trávia voľné chvíle už 25 rokov. Už i preto im jeho modernizácia leží na srdci. Stretávajú sa každý utorok, aby si spolu zahrali a zabavili sa.

Pomohli viacerí

Pomocnú ruku partii okolo Pavla Petra podali šalianski podnikatelia i priaznivci ľadového športu. Ako prezradil iniciátor brigád, do inštalácie mantinelov sa zapojil aj pán, ktorý sponzoroval aktivity súvisiace s montážou mantinelov a pomáhať prišli aj amatérski hokejisti. Popri neľahkej práci sa stihli aj porozprávať aj sa zahriali horúcim gulášom. Ten im uvaril ďalší hokejový nadšenec, ktorý ich nenechal v štichu a chytil do rúk varechu.

Montáž mantinelov

Pracovať začali 16. novembra 2018 o 8.00 hod. a pokračovali do večera. „Mysleli sme si, že práce urobíme za dva dni, ibaže aj keď je tu svetlo, kvôli chladnému počasiu sme to museli skôr ukončiť,“ konštatoval Pavol Petro.

Každý brigádnik prispel tak, ako mohol. „Je pravda, že mesto riešilo mantinely so Skalicou, ale keďže pokročil čas a videli sme, že sa veci nehýbali, tak som sa tomu začal venovať. V podstate 90 % som zabezpečoval všetko ja spolu s kamarátmi, čo sa týka dovozu, odvozu materiálu, práce. Hlavne vďaka patrí šalianskym firmám, ktoré boli veľmi ochotné nám pomôcť sponzorsky a teda zadarmo,“ priblížil športový nadšenec Pavol Petro.

Do Mikuláša

Snažili sme sa robiť všetko svojpomocne, aby sme práce stihli do decembra. Nepredpokladali sme, že to bude taká náročná práca i keď sme na to boli pripravení. Ešte potrebujeme osadiť sklá na mantinely, ale veríme, že do otvorenia zimného štadióna 6. decembra 2018 to zložíme,"infor­moval Pavol Petro.

Zakrytý štadión

Podľa Pavla Petra bolo montovanie mantinelov najnáročnejšie. Osádzanie skiel už bude skoro čerešničkou na torte, ale i na to treba čas a ľudí. Ako na záver hokejový nadšenec Pavol Petro dodal, urobí všetko pre to, aby do dvoch – troch rokov bol šaliansky zimný štadión zakrytý. Otvoreniu tohtoročnej zimnej sezóny teda nič nebráni. Ľudia svojimi rukami dokončia, čo si predsavzali a potom bude záležať už len na počasí.

FOTO, Šaliansky zimák zdobia mantinely: Partii Pavla Petra pomohli aj miestni po
29
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová / Zdroj: archív Pavla Petra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM