Zlatica Gregorová Iné športy

Milovníci skateboardingu sa už tešia: V Šali vyrástlo nové ihrisko, FOTO

Výstavba ďalšieho športoviska v Šali je ukončená. Ešte vlani začal dostávať reálne kontúry nápad mestského poslanca.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci skateboardingu sa už tešia: V Šali vyrástlo nové ihrisko, FOTO
12
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Predseda OZ Večania a zároveň mestský poslanec Mareka Molnár navrhol, aby sa v areáli futbalového štadióna vybudovala plocha, ktorú by využívali špeciálni cyklisti aj skateboardisti pod menom Skateboard-BMX park Šaľa.

Prvky z dovozu

Skate Park v Šali mal pozostávať z betónovej plochy, na ktorú mali byť umiestnené prvky, vytvárajúce rôzne prekážky. Adrenalínovo ladená mládež sa tu mala v pohode stretávať a spoločne športovať. Na jeseň 2018 dali budúcemu ihrisku betónový podklad. Čakalo sa už len na jeho vyzretie a následné rozmiestnenie prvkov ako skákacia rampa či koľajnicové šmýkačky z odolných materiálov, ktoré mali byť dovezené z Nemecka.

Lacnejšie?

V tomto roku sa však radnica rozhodla pre radikálnu zmenu. V čase našej návštevy herné prvky budovala trnavská firma priamo na hernej ploche. Plánované prvky zo zahraničia tak v Šali nenašli svoje opodstatnenie a mesto sa rozhodlo pre zrejme jednoduchší a cenovo prístupnejší variant.

V súčasnosti je už Skate Park dokončený. Od výstavby už ubehol istý čas a ako sme sa dozvedeli zo šalianskej radnice, plánované je aj jeho otvorenie. Kedy sa však uskutoční v tejto chvíli ešte nevedia povedať.

Isté je, že voľne prístupné ihrisko pre BMX bicykle a skateboardy je už navštevované.

Milovníci skejtov sa tešia: V Šali  je nové ihrisko, FOTO
12
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM