Zlatica Gregorová Samospráva

Mesto Šaľa vyhlásilo verejnú súťaž: Vyberú distribútora elektrickej energie

Jedným z cieľov samosprávy je výber vhodného dodávateľa. Elektrinu bude poskytovať po dobu jedného roka.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Šaľa vyhlásilo verejnú súťaž: Vyberú distribútora elektrickej energie
4
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

V dodávke je zahrnutá distribúcia a prenos elektriny ako aj služby, ktoré so zákazkou súvisia. Mesto Šaľa určilo aj počet odberných miest. Tých je celkom 85 plus kamery.

Podľa Úradu pre verejné obstarávanie je predmetom zákazky „záväzok dodávateľa v zmluvnom období poskytnúť verejnému obstarávateľovi združené služby dodávky elektriny, t. j. dodávku silovej elektriny do odberných miest verejného obstarávateľa a zabezpečenie distribúcie elektriny v kvalite zodpovedajúcej technickým podmienkam prevádzkovateľa distribučnej siete.“

Tarifný odber

Pri jednotarifnom odbere pôjde o 32 odberných miest a pri dvojtarifnom odbere ich bude 53. Do zákazky sa počítajú aj kamery, rozmiestnené v meste, ktoré však nemajú meraný odber elektrickej energie v počte 17.

Kompletný ročný odber by mal, podľa dostupných informácií, predstavovať 1 339,150 MW.

Kompletná

Radnica nechce zákazku deliť na časti, ale ponúka ju kompletnú. „Aktuálne na trhu pôsobí dostatok spoločností, ktoré dokážu poskytnúť predmet zákazky ako celok, preto by rozdelenie zákazky na časti bolo samoúčelné a verejnému obstarávateľovi by spôsobilo problémy pri plynulom a riadnom zabezpečení dodávky tovaru a súvisiacich služieb, ako aj pri kontrole kvality a uplatňovaní reklamácií a zodpovednosti za kvalitu plnenia,“ informuje Úrad pre verejné obstarávanie.

Mesto Šaľa chce dodávku elektriny financovať z vlastných zdrojov. Uvedená zákazky má predpokladanú hodnotu 235 000 eur bez DPH.

Uchádzači majú čas do konca októbra 2019. Z ponúk, ktoré do Mestského úradu v Šali doručia, vyberú kompetentní dodávateľa približne v novembri tohto roka.

Vo fotogalérii uvidíte nedávno opravené chodníky v Šali.

Foto: ilustračné

Šalianske chodníky vynovujú: O ich opravu sa stará miestna firma, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM