Zlatica Gregorová Samospráva

Mestské nájomné byty v Šali už stoja: Šťastným nájomcom odovzdajú kľúče, FOTO

Plocha pri parku na Kráľovskej ulici sa začala meniť príchodom stavebných pracovníkov. Druhá etapa výstavby je na konci.

Ilustračný obrázok k článku Mestské  nájomné byty v Šali už stoja: Šťastným nájomcom odovzdajú kľúče, FOTO
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Tí si budovanie nájomných bytov vzali do parády ešte v roku 2017. Veľkým projektom chcelo mesto Šaľa nadviazať na niekdajšiu výstavbu bytových jednotiek.

Dve etapy

Po vyhodnotení ponúk od dodávateľov sa začalo stavať. Projekt bol od začiatku rozdelený do dvoch etáp. Najskôr bolo vybudovaných a koncom roka 2018 aj odovzdaných 34 bytov. Ďalších 116 domácností bolo dokončených, podľa plánu, na jeseň tohto roka.

Dokončené

Na projekt bolo nutné získať množstvo financií. Mestu Šaľa prispelo Ministerstvo dopravy a výstavby SR aj Štátny fond rozvoja bývania. Kompletná suma, ktorá bola na projekt potrebná, predstavuje 6,5 mil. eur. Bytovky sú dokončené a zostáva ich len odovzdať budúcim šťastným nájomcom.

Podľa informácií členov Komisie pre sociálne, zdravotné a bytové otázky pri MsZ v Šali budú pri prideľovaní bytov postupovať nasledovne:“Byty sa budú prideľovať uchádzačom o nájom bytu vo vlastníctve mesta z aktuálneho poradovníka podľa počtu izieb, ktoré majú uchádzači uvedené v aktuálnom poradovníku. Následne si už vybraní uchádzači konkrétne číslo bytu z kategórie jednoizbových, dvojizbových a trojizbových bytov budú žrebovať,“ uvádza sa v zápisnici komisie na sala.sk.

V žrebovacej komisii by mal byť Peter Gomboš, Silvia Straňáková a Dominika Jarošová.

Čakajú

Opýtali sme sa aj priamo v šalianskej radnici, ako to s prideľovaním bytov vyzerá a kedy sa tak stane.

Mesto momentálne čaká na výsledok zo ŠFRB. Keď to bude schválené, tak najprv IC Holding uzatvorí zmluvu o zriadení záložného práva a po povolení vkladu záložného práva príde na rad Kúpna zmluva,“povedala nášmu portálu Dajana Hanesová z MsÚ Šaľa.

Vo fotogalérii uvidíte zábery dokončených nájomných bytov.

Mestské nájomné byty v Šali už stoja: Odovzdajú kľúče, FOTO
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM