Zlatica Gregorová Rôzne

Májové voľno je na dosah: Ako si najlepšie užijete víkend v Šali a okolí?

Už o pár hodín sa v meste roztočia kolesá zábavy a príjemných stretnutí. Večou budú znieť tóny popu aj dychovky a oslavovať budú aj múzejníci.

Ilustračný obrázok k článku Májové voľno je na dosah: Ako si najlepšie užijete víkend v Šali a okolí?
Foto: Zlatica Gregorová

Počas soboty a nedele sa každý môže rozhodnúť, ako ju strávi čo najpríjemnejšie. Z ponuky sme vybrali podujatia pre jednotlivcov aj rodiny. Okrem pohodlia domova si môžete vychutnať kultúru, hodovanie, kino či šport.

KULTÚRA

17.-18. máj 2019, Veča

VEČIANSKE SLÁVNOSTI

Občianske združenie Večania a Mesto Šaľa  organizujú ďalší ročník podujatia, ktoré bude nabité hudobnými vystúpeniami slovenských kapiel aj domácimi súbormi. Predstavia sa šalianski divadelníci, tanečníci, detské zoskupenia a premiéru bude mať aj nová šalianska dychovka. Podujatie sa bude konať na parkovisku vo Veči neďaleko budovy mestskej polície.

1.- 30. máj 2019, Dom ľudového bývania Šaľa

ZOLTÁN MIKÓ – výstava ručných prác mojej mamy z Gemera

Margita Mikóová mala záľubu vo vyšívaní. Svjmu koníčku sa venovala popri práci. V jej tvorbe sa vyskytujú nielen tradičné vzory gemerskej výšivky, ale i vlastné motívy. Poča s prehliadky uvidíte vyšívané obrusy, obrúsky a textílie i háčkované dečky.

Otváracie hodiny: Utorok – sobota: 9.00 – 12.00, 12.30 – 17.00 hod.

18. máj 2019, 14.00 hod., Dom ľudového bývania Šaľa

NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ

Pracovníci Ponitrianskeho múzea a Domu ľudového bývania v Šali organizujú tradičné májové podujatie, na ktoré pozývajú verejnosť. Program sa začne o 14.00 hod., kedy si návštevníci budú môcť pozrieť aktuálnu výstavu Zoltána Mikóa. Až do 22. 00 hod. bude k dispozícii lektorka Veronika Röseövá, ktorá s nadšením porozpráva o histórii domčeka so slamenou strechou z roku 1831.

19. máj 2019, 16. 00 hod., Pribinov park Veča

VEČIANSKE HODY

OZ Večania v spolupráci s Mestom Šaľa usporiadajú obľúbenú akciu, ktorá sa bude konať pod holým nebom v mestskej časti. Nedeľné popoludnie si vychutnáte s hudobnými skupinami a atraktívnymi súťažami pre deti až do 19.00 hod. Vtedy sa roztočí tombola a návštevníci budú môcť získať niektorú z cien.

ŠPORT

HÁDZANÁ

18. máj 2019, 18.00 hod., Mestská športová hala Šaľa

HK Slovan Duslo Šaľa – HK Sokol RMK Bánovce n.Bebravou

18.máj 2019, 9.00 hod., SOŠ Šaľa

Majstrovstvá ZSO a Slovenský pohár Šaľa 2019

TJ Slávia SOUP Šaľa a SOŠ Šaľa usporiadajú v areáli šalianskej školy podujatie, na ktorom sa predvedú skupiny aj jednotlivci so svojim zostavami. Po skončení pretekov o 18.00 hod. budú víťazi slávnostne dekorovaní.

FUTBAL

19. máj 2019, 17.00 hod., FK Veča

FK Veča – TJ – Termál – Diakovce

18. máj 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

III. liga SD 

FK Slovan Duslo Šaľa – TJ KOVO Beluša

18. máj 2019, 12.30 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

III. liga MD U17 

FK Slovan Duslo Šaľa – TJ KOVO Beluša

18.máj 2019, 17.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Oblastný futbalový zväz Galanta   MO II.tr. dospelí GA – ŠA 

FK Betonáris Šaľa B – TJ Družstevník Dolné Saliby B

19.máj 2019, 12.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

 Západoslovenský futbalový zväz 

III. liga MŽ U13 JV ZsFZ 

FK Slovan Duslo Šaľa B – TJ Slovan Nitra-Chrenová

19.máj 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

III. liga SŽ U15 JV   FK Slovan Duslo Šaľa B – TJ Slovan Nitra-Chrenová

KINOTIPY KINA ŠAĽA

18.máj 2019, 20.00 hod.

Brightburn (Brightburn)

Réžia: David Yarovesky  •  Scenár: Brian Gunn, Mark Gunn  •  Producent: Ja­mes Gunn, Mark Gunn, Brian Gunn, Dan Clifton, Nic Crawley, Simon Hatt  •  Hrajú: Eli­zabeth Banks, Meredith Hagner, Matt Jones, David Denman

Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy?

18.máj 2019, 17.30 hod.

Ugly Dolls (UglyDolls)

Réžia: Kelly Asbury  •  Hrajú: Kelly Clarkson, Pitbull, Janelle Monáe, Emma Roberts, Nick Jonas, Bebe Rexha, Blake Shelton, Gabriel Iglesias, Wanda Sykes, Charli XCX, Leehom Wang, Lizzo

Postavičky UglyDolls si žijú svoj bezstarostný život v mestečku Uglyville, kde je vítané všetko iné,zvláštne, a nikto nikoho neposudzuje podľa toho, ako vyzerá. Moxy však nie je spokojná, a preto nahovorí niekoľko svojich kamarátov, aby odišli z malého mesta a vydali sa hľadať „Veľký svet“, kde má každá hračka skutočného parťáka – ľudské dieťa. Objavia však niečo iné… Inštitút dokonalosti je zariadenie, v ktorom vychovávajú dokonalé hračky. Lenže vo väčšine prípadov je dokonalá iba fasáda, ktorá mnohých núti skrývať aj tie najmenšie chybičky krásy, ale vyhoveli prísnym kritériám. UglyDolls zrazu začínajú chápať, čo znamená byť odlišný, keď niekto túži byť milovaný. Nakoniec ale prídu na to, že nemusíte byť perfektní, aby ste boli úžasní, pretože najviac záleží na tom, kým naozaj ste.

19.máj 2019, 20.00 hod.

John Wick 3 – Parabellum (John Wick: Chapter 3 – Parabellum)

Hrajú: Keanu Reeves, Halle Berry, Ian McShane, Jason Mantzoukas, Asia Kate Dillon, Laurence Fishburne, Anjelica Huston  •  Hudba: Tyler Bates, Joel J. Richard  •  Kamera: Dan Laustsen  • Producent: Basil Iwanyk  •  Réžia: Chad Stahelski  •  Scenár: Derek Kolstad

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

19.máj 2019, 17.30 hod.

Pokémon: Detektiv Pikachu (Pokémon: Detektiv Pikachu)

Réžia: Rob Letterman

Vo vesmíre pokémonov. Tim Goodman je bývalý tréner Pokémonov a syn prominentného detektíva Harryho Goodmana. Keď jeho otec zmizne pri autonehode, príde Tim do mesta Ryme kde stretne detektíva Pikachu, ktorý bol Harryho bývalým Pokémonom. Tim je nejakým spôsobom schopný porozumieť tomuto pokémonovi a neochotne spolupracuje, aby našiel svojho otca Harryho a odhalil tajomstvo okolo jeho zmiznutia. Dynamické duo čoskoro objaví nečestné sprisahanie, ktoré predstavuje hrozbu pre vesmír pokemonov.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM