Zlatica Gregorová Kultúra

O pár dní vypuknú Večianske slávnosti: Zabavia nás Heľenine oči i No Name

I tento rok, v máji, sa verejnosť môže tešiť na spoločenské podujatie. Konať sa bude už o pár dní na večianskom parkovisku.

Ilustračný obrázok k článku O  pár dní vypuknú Večianske slávnosti: Zabavia nás Heľenine oči i No Name
13
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

I teraz organizátori z Občianskeho združenia Večania a Mesta Šaľa pripravili pre verejnosť bohatý kultúrny program. Na svoje si prídu deti, mládež aj dospelí a nebudú chýbať ani tradičné stánky s občerstvením.

Večianske slávnosti

Večianske slávnosti sa začnú v piatok 17. mája 2019 o 15.00 hod. a to vystúpením detí z materskej školy Hollého, ktoré po 30 minútach vystriedajú škôlkari z MŠ Bernolákova. O 16.00 hod. sa publiku predstavia deti z MŠ Hollého – SK Hviezdička a po nich to budú opäť vystúpenia MŠ Bernolákova. 17.00 hod. sa tešte na profesionálnych bubeníkov z Česka – Ritmo Factory, ktorí publiku predvedú zaujímavú šou. Po príhovore primátora mesta Šaľa Jozefa Belického a programe šalianskej dychovky sa od 18.00 hod na pódiu predstavia reprezentanti folklóru – vystúpi FS Šaľan a FS Važina. Na inú strunu zahrá hudobná skupina Lojzo so začiatkom o 19.30 hod. Do Šale zavíta aj Samuel Tomeček, ktorý sa na pódiu objaví o 21.30 hod. Piatkový deň slávností zakončí o 23.00 hod. skupina Heľenine oči.

Druhý deň Večianskych slávností bude patriť divadlu, hudbe aj spevu. Program sa začne o 15.00 hod. šalianskymi Materinkami. Pripravených majú iste mnoho prekvapení, ktoré potešia detské oči aj dušu.

Folklór aj No Name

Divadelníkov z nášho mesta vystriedajú členovia Detského folklórneho súboru Muskátlis o 16.00 hod. Po nich sa predstavia šikovní šalianski tanečníci z TK Jumping. Ich vystúpenie si nenechajte ujsť o 16.30 hod. Po tancoch si usporiadatelia podujatia pripravili vystúpenia štyroch rôznožánrových kapiel. Carpe Diem sa predstaví o 17.30 hod., zábavu prinesie aj Bukasový masív o 19.30 hod. Obľúbená slovenská kapelaNo Name bude taktiež súčasťou atraktívneho hudobného programu. Jej členovia potešia šalianske publikum o 21.30 hod. Záver Večianskych slávností v tomto roku bude patriť rock-popovej skupine z blízkej Serede. Panama music band sa publiku predstaví so svojimi hitmi o 23.00 hod.

Vo Fotogalérii si môžete pozrieť archívne zábery zo súťaže vo varení leča vo Veči.

Foto: ilustračné

Brúste nožíky,chystajte recepty: Veču rozvonia tradičný festival
13
Galéria
Zdroj: Archív OZ Večania
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM