Zlatica Gregorová Správy

INEKO opäť hodnotilo školstvo: Ako si počínali Šalianski zástupcovia?

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy zverejnil rebríček základných a stredných škôl.Ktoré majú najlepšie výsledky?

Ilustračný obrázok k článku INEKO opäť hodnotilo školstvo: Ako si počínali Šalianski zástupcovia?
Foto: Zlatica Gregorová

Aktuálne výsledky spadajú pod školský rok 2017/2018.

Informujú o výsledkoch

„Rebríčky komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale informujú o výsledkoch žiakov. Tieto výsledky nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces (napríklad rozdiely v sociálnom zázemí), nepokrývajú celý obsah vzdelávania a nemerajú ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom,“ uvádza INEKO.

Hodnotenie

Podľa Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) rebríčky môžu byť nápomocné tým, ktorí sa chystajú do školy škôl a mali by primäť verejnosť diskutovať o kvalite škôl. „Ukazovateľom je číslo od 0 po 10 a čím vyššie dosiahnuté číslo, tým lepšie hodnotenie. Pokiaľ je vypočítané hodnotenie väčšie ako 10, stanoví sa na 10,“ informuje inštitút. Pozrite si, ako sa umiestnili šalianske školy v rebríčku základných a stredných škôl na Slovensku s najlepším hodnotením v jednotlivých krajoch s najlepším medziročným posunom vo výsledkoch žiakov za rok 2017/2018.

Základné školy

V rámci aktuálneho hodnotenia INEKO si spomedzi 30 slovenských základných škôl na 9. miesto zasadla Základná škola Hollého 46 v Šali s ohodnotením 7,39. Druhou najlepšou v našom okrese a meste je Základná škola s MŠ Horná 22, ktorá je v rebríčku na 10. mieste a podľa hodnotenia INEKO získala známku 7,30.

Na 15. priečke je momentálne ZŠ J, C. Hronského na Krátkej ulici č. 2 v Šali. Tá podľa hodnotenia INEKO získala známku 7,14. O tri priečky nižšie, na 18. mieste je Základná škola Ľ. Štúra z Pionierskej ulice č.4 s ohodnotením za rok 2017/2018 – 6,95.

Stredné školy

Spomedzi stredných škôl sa na 16. priečke z 20 možných umiestnila Stredná priemyselná škola Nivy 2 s hodnotením 5,90 a v rámci gymnázií je na 6. mieste z 10 Gymnázium J. Fándlyho zo Školskej ulice 3 s hodnotením 6,21.

Naj v kraji

Najlepšou ZŠ v Nitrianskom kraji je podľa INEKO Cirkevná základná škola z Topoľčian so známkou 8,5. V rámci celkového hodnotenia základných škôl v Nitrianskom kraji sa najlepšie aktuálne darí Základnej škole Hollého 48, Šaľa so známkou 7,4. Po nej nasleduje Základná škola s MŠ Horná 22 v Šali s hodnotením INEKO 7,3. Nasleduje ZŠ J.C. Hronského a známka 7,1.

Priemyslovka i gymnázium

Čo sa týka stredných škôl, podľa hodnotenia INEKO sa najlepšie aktuálne darí Strednej priemyselnej škole Nivy 2 s hodnotením 5,9 a spomedzi gymnázií jediný zástupca Šale – Gymnázium J. Fándlyho má podľa INEKO známku 6,2.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM