Zlatica Gregorová Samospráva

Hornokraľovania podporia svojich hasičov: Zapojili sa do výzvy

Poslanci tunajšieho Obecného zastupiteľstva sa na poslednom rokovaní zhodli na odoslaní žiadosti o dotácie. Tie by pomohli k prístavbe.

Ilustračný obrázok k článku Hornokraľovania podporia svojich hasičov: Zapojili sa do výzvy
Zdroj: TASR

Do Výzvy č. VII. Prezídium Hasičského a záchranného zboru 2017 sa zapojili svojim projektom "Prístavba garáže a školiacej miestnosti hasičskej zbrojnice v obci Horná Kráľová“. Výzvu zverejnilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky začiatkom leta. Svoje žiadosti mohli záujemcovia adresovať do konca augusta 2017. Zapojila sa do nej aj Horná Kráľová.

Zvýšenie hospodárnosti

Podľa zverejnených informácií možno dotáciu využiť na projekty so zameraním na výstavbu, opravu aj rekonštrukciu budov ako aj na získanie objektu, ktorý by v budúcnosti slúžil ako hasičská stanica alebo zbrojnica. To všetko v rámci zvýšenia energetickej hospodárnosti budov. Minimálna čiastka, ktorú by obec mohla získať je 5000 eur, najväčšia dotácia predstavuje 30 000 eur.

Kompletné vybavenie

Čo sa týka zariadenia hasičskej zbrojnice, nemalo by v nej chýbať nič z nasledovného: „sociálne zariadenia (WC, sprcha, kuchynka, jedáleň, denná miestnosť), odpočinková miestnosť, spojovacia miestnosť, miestnosť pre prijímanie tiesňového volania, garáž pre min. 2 zásahové vozidlá, priestor protiplynovej služby, školiaca miestnosť, sklad materiálno – technického vybavenia, sklad PHM, sušiareň hadíc, veža,“ uvádza sa vo Výzve.

Po schválení dotácie by obec mohla svoje plány uskutočniť. Vedenie aj poslanci počítajú aj s povinnou spoluúčasťou vo výške 5%. Tú zaplatia svojpomocne.

Foto: ilustračná

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM