Zlatica Gregorová Správy

Etapovitá výmena zábradlia na šalianskom moste: Práce by mali dokončiť tento rok

Šaliansky most je často prepieranou témou, nielen v meste ale aj okolí. Denne po ňom jazdí množstvo áut a využívajú ho i chodci.

Ilustračný obrázok k článku Etapovitá výmena zábradlia na šalianskom moste: Práce by mali dokončiť tento rok
20
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

S chýbajúcim obchvatom mesta je most vyťažený v maximálnej možnej miere. I on má svoje roky, preto aj potrebuje zreparovať.

Na etapy

Už niekoľko mesiacov realizuje Slovenská správa ciest výmenu a následné umiestnenie nového zábradlia. To staré bolo už na pohľad skorodované a neplnilo ani svoj účel. Oceľová zábrana na moste je vymieňaná na etapy. Ešte ani dnes nemá šaliansky most kompletne nové celé zábradlie.

Práca aj útlm

Koncom roka 2017 Slovenská správa ciest vymenila jeho časť. Pracovníci SSC staré kusy odstránili a namontovali nové, namaľované na modro. Potom však nastal útlm a pokračovalo sa vlani, počas jesenných mesiacov. V novembri 2018 urobili ďalšiu časť. Zábradlie má však stále svoj nezvyčajný šat, kde žiarivo modrú farbu strieda ošumelá hnedastá oceľ.

Nepatrí mestu

Hovorkyňa Mesta Šaľa Erika Kollerová nám na otázku, čo so zábradlím povedala, že konštrukcia nie je v majetku mesta a preto na nej nemôže robiť žiadne zásahy. Aj preto primátor Jozef Belický už dávnejšie adresoval žiadosť ministrovi dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpádovi Érsekovi, aby čo najskôr dokončili zábradlie na šalianskom moste.

Tento rok?

Na časový harmonogram Slovenskej správy ciest však mesto nemá žiaden vplyv a tak bude nutné vyčkať, kedy sa pracovníci spoločnosti vyberú na most a dokončia začaté. Podľa dostupných informácií by práce mohli byť kompletne dokončené v priebehu tohto roka.

Ponúkame vám nahliadnuť do fotogalérie výmeny zábradlia v roku 2017.

Foto: ilustračné

FOTO: Výmena zábradlia sa začala, cestujte tadiaľto radšej s predstihom
20
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM