Zlatica Gregorová Samospráva

Ďalšia časť Šale opeknie: Na skrášlenie Veče poputujú tisíce eur!

Mesto Šaľa sa bude opäť podieľať na zveľadení sídliska vo Veči. V pláne je zrevitalizovanie verejných blokových priestorov.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia časť Šale opeknie: Na skrášlenie Veče poputujú tisíce eur!
Foto: Zlatica Gregorová

Projekt je financovaný z prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ, Integrovaný regionálny operačný program – Investičná priorita.

Zeleň, lavičky i stojany na bicykle

Podľa Výzvy na predkladanie ponúk pôjde o pretvorenie plochy medzi bytovkami, ktorá by slúžila obyvateľom okolitých bytov, ale i prípadným návštevníkom tejto časti. Počíta sa tu so zazeleňovaním plochy, osadením stromčekov a kríkov najmä kvôli príjemnejšiemu prostrediu pre všetkých. Samozrejmosťou bude i osadenie nových lavičiek, obnova a doplnenie verejného osvetlenia, smetných košov, stojanov na bicykle a pod. Vynovený vonkajší areál medzi blokmi tak získa na atraktívnosti.

Znižovanie znečistenia ovzdušia

Cieľom projektu bude „Zlepšenie environmentálnych aspektov v mestách a mestských oblastiach prostredníctvom budovania prvkov zelenej infraštruktúry a adaptáciou urbanizovaného prostredia na zmenu klímy ako aj zavádzaním systémových prvkov znižovania znečistenia ovzdušia a hluku a z vlastných zdrojov verejného obstarávateľa,“in­formuje radnica na svojom webe.

Celková hodnota zákazky predpokladá sumu 15 733,00 Eur bez DPH. Predpokladom k získaniu zákazky je najnižšia cena. Dodávateľ, ktorý mal predložiť svoj návrh do 8. februára 2017 a uspel vo verejnom obstarávaní teraz vypracuje projektovú dokumentáciu.

Zmluva je podpísaná

Kto teda uspel, to nám povedala prednostka Mestského úradu Šaľa, Jana Nitrayová:“Zmluva je podpísaná. Víťazom vo verejnom obstarávaní je bratislavská firma.“ Firma M PRO s r.o. vyhotoví Projektovú dokumentáciu architektonickej štúdie a projektu pre stavebné povolenie.

Foto:ilustračné

Zdroj: Mesto Šaľa
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM