Anton Hrachovský Správy

Zámky zažijú už štvrtý Týždeň bezpečnosti: Pozrite, aký na vás čaká PROGRAM

Podujatie, ktoré je zamerané na starostlivosť o najviac ohrozené skupiny obyvateľstva, sa uskutoční aj tento rok. Prinášame vám jeho harmonogram.

Ilustračný obrázok k článku Zámky zažijú už štvrtý Týždeň bezpečnosti: Pozrite, aký na vás čaká PROGRAM
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk

Novozámocký týždeň bezpečnosti sa v našom meste stal už akousi tradíciou. Tento rok sa napíše už jeho štvrtá kapitola a táto výchovno-vzdelávacia akcia sa rozdelí do troch blokov. Mladšie i staršie ročníky si budú môcť podebatiť na tému prevencie a bezpečnosti spoločnosti, v ktorej žijeme a vystríhať sa pred možnými nebezpečenstvami.

Po projekcii filmu, ktorá bude nasledovať, bude víkend venovaný problematike graffiti a jeho estetického vplyvu na okolie. Celá aktivita sa bude odohrávať na parkovisku pri plavárni.

Program 4. Novozámockého týždňa bezpečnosti

  • Nové Zámky – bezpečné miesto – utorok 20. marca od 13:00

Aj napriek pravidelným upozorneniam sa dostávajú poväčšinou starší ľudia do situácie, keď ich dôverčivosť a dobré srdce niekto zneužije. Aj to bude jednou z tém stretnutia. V dennom centre seniorov sa bude konať diskusia, ktorú budú odborne viesť Viera Račková a Miroslav Žichla.

  • Je to iba vietor – štvrtok 22. marca od 9:00

V Kine Mier sa bude konať premietanie maďarsko-nemecko-francúzskej drámy s českými titulkami. Film zachytáva jeden deň v živote rómské rodiny kdesi na okraji malého mestečka. Otec odišiel za prácou do Kanady, matka má dve zamestnania a stará sa o svojho chorého otca. Film pojednáva aj o útokoch páchateľov na rómskych obyvateľov v Maďarsku.

  • Tvorba graffiti – sobota, nedeľa 24 – 25. marca

Pri plavárni (Relax komplexe) bude prebiehať ukážka graffiti na múre okolo parkoviska.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM