Anton Hrachovský Samospráva

Nové Zámky majú opäť druhého viceprimátora: Klein vymenoval svojho zástupcu

Aj vo volebnom období 2018-2022 majú Nové Zámky dvoch viceprimátorov. Rozhodol o tom prvý muž mesta Otokar Klein.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky majú opäť druhého viceprimátora: Klein vymenoval svojho zástupcu
3
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Druhého viceprimátora vymenoval Otokar Klein v závere marcového mestského zastupiteľstva. Od 1. apríla 2019 sa ním stane poslanec Norbert Kádek.

Budúceho druhého viceprimátora sme preto kontaktovali ohľadom vyjadrenia na niekoľko tém – jeho vízie do budúcnosti či spolupráce medzi oboma poslaneckými tábormi.

„Tento post som prijal a chcem sa poďakovať pánovi primátorovi za dôveru. S mojimi skúsenosťami a schopnosťami sa chcem podieľať na všetrannom rozvoji mesta. Chcem byť nápomocný aj pri komunikácii s verejnosťou, aby informovanosť fungovala ako medzi poslancami, tak aj s mestskou samosprávou a samozrejme aj s občanmi,“ uviedol Norbert Kádek.

O spolupráci

Prioritne by chcel podľa vlastných slov nerozdeľovať ale spájať. To zrejme nebude, vzhľadom na aktuálnu situáciu v zastupiteľstve, jednoduché. „Tie tábory, ktoré medzi poslancami máme, sa budem snažiť eliminovať a skĺbiť. Len spoločnou cestou sa dá dokázať viac. Nie som naivný, no ešte stále chcem skúsiť zabojovať, aby sme občanom ukázali, že sme tu pre nich. Keď dáme hlavy dokopy, vieme mať dobré nápady,“ hovorí Kádek. „Sú veci, ktoré aj "opozičná dvanástka“ robí dobre," hovorí budúci druhý viceprimátor.

„Chcem sa podieľať na spoluorganizovaní rôznych kultúrno-spoločenských a športových podujatí,“ dodal Kádek.

Kádek podporuje vytvorenie spoločných pracovných skupín zložených z oboch táborov. Táto myšlienka odznela na marcovom zastupiteľstve. Týkala sa hlavne návrhu začať s realizáciou projektov týkajúcich sa Sihoti a dopravy v meste. „Som za to, aby v tých skupinách boli odborníci. Jedno odkiaľ, len nech tam sú odborníci.“

O etickom kódexe

Skupina dvanástich opozičných poslancov predložila na zastupiteľstve návrh etického kódexu, ktorým by sa mali riadiť volení zástupcovia samosprávy. Do oficiálnej rozpravy sa nedostal, keďže 13 poslancov o ňom odmietlo rokovať. Medzi nimi aj Kádek, ktorý sa zdržal hlasovania.

„Tento kódex by mal mať každý vo svojom svedomí,“ povedal Kádek s tým, že možno by bolo lepšie, keby si každá zo strán uvedomila svoje chyby, aby sa situácia umiernila. „Keď to bude pokračovať takýmto spôsobom, nikdy sa ďalej nepohneme,“ dodal.

Jedna z kapitol kódexu sa zaoberala obsadzovaním postov v dozorných radách a predstavenstvách mestských podnikov. „Chápem predkladateľov, že chcú na tie posty vypísať normálne výberové konania a obsadiť ich šikovnými manažérmi. Treba na to však mať financie. Na druhú stranu, práve ten poslanec by mal byť garanciou, že keď sa tam dostane, je jeho povinnosťou uchrániť tú-ktorú spoločnosť z ekonomického hľadiska a nasmerovať ju dobrým smerom,“ načrtol svoj pohľad na vec Kádek, ktorý sa v minulom volebnom období po predaji prístupovej cesty k jazdiarni vzdal členstva v dozornej rade Novocentra. Podľa aktuálneho výpisu z Obchodného registra je však stále členom dozornej rady Novocentra. V aktuálnom volebnom období sa stal členom predstavenstva tej istej spoločnosti.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Druhým viceprimátorom Nových Zámkov sa stal Norbert Kádek
3
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM