Anton Hrachovský Samospráva

V Nových Zámkoch pribudla stromová alej: Dobrovoľníci vysadili 41 kusov zelene, VIDEO

Ulicu vedúcu do centra mesta zútulní stromová alej. Počas víkendu ju vysadilo niekoľko dobrovoľníkov.

Zdroj: Dnes24.sk

Viac kyslíku bude v Nových Zámkoch produkovať 41 nových stromov. Dobrovoľníci totiž vysadili popri ceste na Komárňanskej ulici platanovú alej. Tiahne sa od križovatky G.Bethlena – Gogoľova – Komárňanská až po kruhový objazd pri bývalej Hypernove.

Stalo sa tak vďaka členom projektu Strom darom spolu s ďalšími dobrovoľníkmi. Strom darom môžu Novozámčania poznať aj vďaka výsadbe v lokalite pred Kinom Mier. Začiatky projektu, vďaka ktorému môžu Novozámčania venovať blízkym strom, sa datujú ešte do roku 2017.

41 nových stromov v Nových Zámkoch

Stromy k výsadbe na Komárňanskej ulici dodal súkromný darca, jamy v zemi na sadenie dala vyhĺbiť radnica. O samotnú výsadbu sa postarali členovia projektu s niekoľko ďalšími dobrovoľníkmi.

Dôležitou bude počas ďalších rokov starostlivosť o platany. „Ešte nás čaká dokončenie spevnenia kolov pri stromoch a priviazanie stromov. Výsadba je začiatkom zlepšenia ulice – teraz príde na rad zopár rokov starostlivosti o vysadené stromy,“ uviedli členovia projektu Strom darom.

Pred sadením bolo pôvodným cieľom dobrovoľníkov vyzbierať 500 eur, ktoré by pokryli náklady spojené s výsadbou. Nakoniec sa vyzbieraná suma vyšplhala a viac ako 870 eur. Zvyšok plánujú dobrovoľníci použiť na ďalšiu údržbu. Nápady na ďalšie lokality majú, no radi by v spolupráci s radnicou vyvolali diskusiu s obyvateľmi.

Viac o akcii a ďalších plánoch nám povedali vo videu dvaja z členov projektu Strom darom – dobrovoľníci Martin Slobodník a Lucia Balogová.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Dobrovoľníci vysadili v Nových Zámkoch ďalších 40 stromov
7
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM