Správy

Nitru čaká Vianočný minitrh regionálnych výrobkov: Tešiť sa môžete aj na ochutnávky

Vianočný minitrh sa bude konať na nádvorí Turistického informačného centra. V ponuke budú regionálne výrobky od lokálnych majstrov.

Ilustračný obrázok k článku Nitru čaká Vianočný minitrh regionálnych výrobkov: Tešiť sa môžete aj na ochutnávky
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Lokálne potraviny i remeselné výrobky s chráneným označením regionálny produkt Ponitrie ponúkne Vianočný minitrh regionálnych výrobkov.

V sobotu 9. decembra ho na nádvorí Turistického informačného centra v Nitre organizuje Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR).

Prečítajte si tiež

Ako uviedli organizátori, návštevníci minitrhu budú môcť ochutnať medovinu i kvalitný med. „Trh ponúkne aj tekuté a sušené čili, suveníry a netypické drevené stolárske doplnky i vianočné vence z čisto prírodných materiálov. Priamo na mieste ukážeme aj viazanie a výrobu vencov,“ pripomenula NOCR.

Návštevníci budú môcť na nádvorí roztočiť aj koleso šťastia s rôznymi vianočnými prekvapeniami. Popoludnie obohatí aj autorské čítanie Lucie Spót z knihy Kým zaspíš… v detskej minizóne TICadlovo. „Pre deti sú pripravené tvorivé dielničky, kde si môžu vyrobiť vianočnú ozdobu alebo dekoráciu,“ doplnila NOCR.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM