Lucia Lauková Správy Samospráva

Obyvatelia Nitry môžu mestské dane a poplatky zaplatiť cez mobilný telefón

Vďaka QR kódu môžu obyvatelia jednoduchšie a rýchlejšie zaplatiť rôzne poplatky. Napríklad za komunálny odpad či daň za psa.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia Nitry môžu mestské dane a poplatky zaplatiť cez mobilný telefón
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Obyvatelia Nitry už môžu platiť dane a mestské poplatky jednoduchšie. Mesto začalo na platové výmery vytláčať QR kódy, ktoré umožnia platiť pomocou mobilnej aplikácie.

Ušetrí čas

Podľa slov Andreja Jančoviča z mestského úradu, platba pomocou QR technológie ušetrí čas pri samotnej transakcii a v mobilnej aplikácii nebude nutné zdĺhavo prepisovať viacmiestny kód.

„Približuje nás to k službám, ktoré sú v súčasnosti bežným štandardom platieb v bankách, obchodoch a ďalších súkromných inštitúciách,“ konštatoval vedúci odboru inovácií mestského úradu Martin Horák.

Za odpad aj za psa

Okrem poplatku za komunálnych odpad a psa môžu občania rýchlejším spôsobom zaplatiť aj ďalšie dane. „Zhruba o mesiac bude obyvateľom Nitry zaslané aj rozhodnutie o dani za nehnuteľnosť, kde bude tiež uvedený QR kód,“ povedal vedúci odboru daní a poplatkov Vladimír Petrík.

Mesto chce v budúcnosti zavádzať do praxe aj ďalšie moderné technológie. „Do budúcna chceme proces platby ešte viac zjednodušiť a ak to bude technicky možné, zasielať výmery za dane aj elektronicky. Mojou víziou do budúcnosti je, aby všetky služby mestského úradu pre občanov boli čo najprístupnejšie a najjednoduchšie,“ dodal Horák.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM