Lucia Lauková Správy

Novinka v mestskom parku v Nitre: Pribudli tam dve malé verejné knižnice

Pobyt v nitrianskom mestskom parku si môžete spríjemniť čítaním zaujímavej knižky. Ak ste si so sebou žiadnu nepriniesli, nevadí.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v mestskom parku v Nitre: Pribudli tam dve malé verejné knižnice
8
Galéria
Zdroj: TASR

V nitrianskom Mestskom parku na Sihoti pribudli v posledný marcový piatok dve malé verejné knižnice. Každá obsahuje približne 30 kníh, ktoré si návštevníci parku môžu prečítať, prípadne si ich požičať domov a neskôr vrátiť.

Autorom i realizátorom projektu v hodnote približne 1700 eur sú členovia Rotary Clubu Nitra, ktorí do knižníc darovali aj knihy. Mesto Nitra zasa pomohlo pozemkami, na ktorých stoja. „Dizajn a konštrukcia knižničiek je robená tak, aby knihy boli chránené pred poveternostnými vplyvmi a sčasti aj proti vandalom. Sú bezúdržbové a mali by vydržať minimálne tri roky,“ uviedol prezident nitrianskeho Rotary Clubu Daniel Hetényi.

Cieľ projektu

Ako pripomenul, hlavným cieľom projektu je spestrenie komunitného života v Nitre. „Chceli sme mestu odovzdať niečo verejnoprospešné, niečo, z čoho budú mať ľudia radosť. Publikácie z knižníc si môžu požičiavať a môžu ich dopĺňať aj o vlastné knihy. Takéto malé verejné knižničky fungujú aj v iných mestách a krajinách, a verím, že budú fungovať aj v Nitre,“ skonštatoval Hetényi.

Pre rôzne vekové kategórie

Knižnice obsahujú publikácie, ktoré sú určené rôznym záujmovým i vekovým kategóriám. „Chceli sme, aby si ľudia pri odpočinku v parku mohli prečítať aj dobrú knihu, takže v knižničkách nájdu tituly pre deti, pre mládež i dospelých. Časom tieto verejné knižnice pribudnú aj v iných častiach mesta,“ povedal Jaroslav Dóczy z Rotary Clubu Nitra.

Foto: ilustračné

Mestský park v Nitre
8
Galéria
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM