Lucia Šútorová Správy

Nové cyklodepo na stanici je hotové: Jeho používaniu bráni kolaudácia cyklotrasy

Cyklodepo je pripravené, no používať sa zatiaľ nesmie. Je súčasťou trasy, ktorá ešte nebola skolaudovaná.

Ilustračný obrázok k článku Nové cyklodepo na stanici je hotové: Jeho používaniu bráni kolaudácia cyklotrasy
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Cyklodepo na autobusovej stanici v Nitre je hotové, ale stále sa nevyužíva. Radnica jeho otvorenie chce riešiť v súčinnosti s cyklogarážami, na ktoré podala koncom októbra žiadosť o dotáciu. Či dotáciu vôbec mesto získa nie je isté. Na výsledok radnica ešte čaká.

Hlavným dôvodom prečo sa cyklodepo nepoužíva je fakt, že je súčasťou cyklotrasy, ktorá ešte nebola skolaudovaná. „Jej kolaudáciu intenzívne riešime s Krajským dopravným inšpektorátom,“ ubezpečil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Štyri cyklogaráže

V rámci projektu chce mesto vybudovať 4 cyklogaráže, a to na Drážovskej ulici pri UKF, na Nábreží mládeže, pri Mestskom parku a pri atletickom štadióne.

„Tieto cyklogaráže budú mať zabezpečený vstup do objektu cez dvere s elektrickým vrátnikom. Užívateľ sa najprv musí pri vstupe do objektu autorizovať – či už magnetickým kľúčom resp. identifikačnou kartou, aplikáciou, QR kódom,“ prezradil Tomáš Holúbek, hovorca mesta.

Jeden systém

Mesto v súvislosti s projektom cyklogaráží zvažuje, že cyklodepo napojí na systém plánovaných cyklogaráží. „Tie majú byť štyri a pre nás by bolo dobré, aby v Nitre nefungovali dva systémy, ale aby sme projekt cyklogaráži využili a naviazali na cyklodepo. Ide napríklad o aplikácie, QR kódy, magnetické kľúče a podobne,“ vysvetlil hovorca Tomáš Holúbek.

Prevádzkový poriadok cyklodepa by mal byť zosúladený s prevádzkovým poriadkom cyklogaráží.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie