Správy Samospráva

Nitriansky vláčik bude opäť premávať: Cenovú ponuku poslal jediný uchádzač

Uchádzači mohli posielať cenové ponuky do konca júna. Záujem prejavil jediný.

Ilustračný obrázok k článku Nitriansky vláčik bude opäť premávať: Cenovú ponuku poslal jediný uchádzač
9
Galéria
Zdroj: TASR

Turistický vláčik bude v Nitre naďalej prevádzkovať spoločnosť Arriva. Ako jediná z oslovených troch firiem zareagovala na výzvu mesta a predložila cenovú ponuku.

Zeleno-modrý vláčik zaháji tohtoročnú sezónu 6. júla.

Jazdiť bude od pondelku do nedele zo Svätoplukovho námestia, cez Mestský park Sihoť na Nitriansky hrad a späť na námestie.

Cestovné sa nemení

Z námestia bude odchádzať každú celú hodinu od 10.00 do 17.00, pričom o 13.00 premáva skrátený spoj bez zachádzky na Nitriansky hrad.

Na Nitrianskom hrade bude mať vláčik 15-minútovú prestávku. Cesta vláčikom z námestia a späť vám tak spolu zaberie asi 50 minút.

Výška cestovného ostáva rovnaká. Za mestský okruh zaplatí cestujúci od siedmych rokov 2 eurá. Na zľavnené vstupné vo výške 1 eura majú nárok deti do 6 rokov, ŤZP a ŤZP-S. Za využitie slúchadiel na akustický sprievodcovský systém sa platí 1 euro na osobu.

„Na zastávkach Mestský park Sihoť a Nitriansky hrad môže cestujúci prerušiť jazdu a neskôr s platným lístkom pokračovať ďalším spojom (ak nasleduje a ak je voľné miesto),“ uvádza Turistické informačné centrum v Nitre.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

FOTO: Nový nitriansky turistický vláčik
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie