Lucia Lauková Správy

Nitrianske univerzity otvoria svoje brány verejnosti: Blížia sa dni otvorených dverí

Študenti, príležitosť nahliadnuť za múry nitrianskych univerzít by ste nemali premeškať. Obe vysoké školy už zverejnili termíny Dňa otvorených dverí.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianske univerzity otvoria svoje brány verejnosti: Blížia sa dni otvorených dverí
17
Galéria
Zdroj: TASR

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre začne v januári sprístupňovať svoje priestory záujemcom o štúdium. Dni otvorených dverí sa na jednotlivých fakultách budú postupne konať od 18. januára a potrvajú až do 15. marca.

Ako prvá otvorí návštevníkom svoje dvere Fakulta ekonomiky a manažmentu, ktorú budú môcť budúci študenti i verejnosť navštíviť 18. januára a 8. februára.

Ponuku štúdia na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja si budú môcť záujemcovia pozrieť od 18. januára do 15. februára.

Ďalšie fakulty

Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva otvorí svoje ateliéry a učebne 25. januára a v rovnaký deň sa bude prezentovať aj Technická fakulta v Galérii Mlyny, svoje pracoviská potom sprístupní 20. februára. Informácie o technickom vybavení i jednotlivých vzdelávacích programoch môžu záujemcovia o štúdium získať na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov 1. a 15. februára. Fakulta biotechnológie a potravinárstva otvorí svoje dvere 8. februára a 15. marca.

Ako informovala univerzita, v rámci dní otvorených dverí budú jednotlivé fakulty SPU poskytovať informácie o študijných programoch, podmienkach prijímacieho konania, uplatnení absolventov a spolupráci katedier s domácimi a zahraničnými inštitúciami. Zároveň záujemcovia získajú možnosť navštíviť fakultné pracoviská a laboratóriá a pozrieť si predvádzanie techniky a ďalšieho vybavenia univerzity.

Otvorené brány UKF

Aj Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre pripraví v tomto roku deň otvorených dverí. Uchádzači o štúdium, ale aj verejnosť tak budú mať opäť možnosť prezrieť si priestory univerzity a oboznámiť sa s jej štruktúrou, aktivitami a ponukou vzdelávania.

Deň otvorených dverí sa bude v roku 2019 konať 21. februára od 9. do 12. hodiny. Zapojí sa doň všetkých päť fakúlt UKF.

„Na fakulte prírodných vied, fakulte sociálnych vied a zdravotníctva, fakulte stredoeurópskych štúdií, filozofickej i pedagogickej fakulte sa záujemcovia o štúdium môžu oboznámiť so systémom vzdelávania a pozrieť si výučbové, výskumné, technologické a knižničné priestory spojené s odborným výkladom,“ informovala UKF.

Okrem informácií o študijných programoch, podmienkach prijímacieho konania a dôležitých termínoch sa záujemcovia dozvedia aj o možnostiach semestrálneho študijného pobytu v zahraničí. Získajú tiež informácie o spolupráci katedier s domácimi a zahraničnými inštitúciami či o uplatnení absolventov jednotlivých študijných programov.

Foto: ilustračné

Nitrianske univerzity otvoria svoje brány verejnosti: Blížia sa dni otvorených d
17
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM