Lucia Lauková Správy Samospráva

Nitrianska radnica pripravuje projekty: Chce zlepšiť životné prostredie

Mesto pripravuje projekty na zlepšenie životného prostredia. Radnica chce požiadať o nenávratný finančný príspevok.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianska radnica pripravuje projekty: Chce zlepšiť životné prostredie
Zdroj: Dnes24.sk

Nitriansky magistrát pripravuje projekty zamerané na zlepšenie životného prostredia v meste. Financovať ich chce prostredníctvom európskych fondov.

Poslanci budú rokovať

O predložení žiadostí o nenávratný finančný príspevok budú mestskí poslanci rozhodovať na svojom zasadnutí vo štvrtok (29.6.). Ako sa uvádza v materiáli, o ktorom budú rokovať, pripravované projekty sa týkajú piatich investícií.

Plány radnice

Radnica plánuje zatraktívniť prostredie Mestského parku na Sihoti v časti Nový park. Okrem toho sú pripravené projekty aj na regeneráciu vnútroblokov v obytnom súbore Párovce, a tiež na Popradskej a Kmeťovej ulici. Mesto chce okrem toho budovať prvky zelenej infraštruktúry v Brezovom háji a revitalizovať mestský les Borina.

Bytová politika

Poslanci sa okrem toho budú na svojom zasadnutí zaoberať aj bytovou politikou. V tejto súvislosti sa bude hovoriť aj o návrhu nezávislých poslancov, ktorí chcú, aby sa mestské zastupiteľstvo zaviazalo, že nebude nehnuteľnosti vo vlastníctve mesta Nitra prebudovávať a využívať na ubytovanie zamestnaneckého charakteru.

Motivačný systém

Zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj projektom Smart City, či kandidatúrou Nitry na titul Európske mesto športu 2018. Poslanci budú okrem toho rokovať aj o motivačnom systéme pre pracovníkov mestskej polície a o nakladaní s majetkom mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM