Lucia Lauková Šport Futbal

Nitre vyšiel prvý zápas Slovenského pohára: Do brány súpera poslala 8 gólov

Zverenci Ivana Galáda v zápase 2. kola na ihrisku Bytče zvíťazili jednoznačne. Futbalista Nitry Abrahám si na konto pripísal hetrik.

Ilustračný obrázok k článku Nitre vyšiel prvý zápas Slovenského pohára: Do brány súpera poslala 8 gólov

Nitra odštartovala účinkovanie v tohtoročnej sezóne Slovnaft Cupu s víťazstvom. V zápase 2. kola 49. ročníka futbalového Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2017/2018 zvíťazila favorizovaná Nitra na ihrisku MFK Bytča vysoko 8:1.

Do vedenia sa hostia dostali v štvrtej minúte zápasu, zásluhou Abraháma. Nitra si vypracovala štvorgólové vedenie už minútu pred koncom prvého polčasu.

V útoku družina trénera Galáda pokračovala aj po výmene strán. Skóre v druhom polčase otvoril Lola a o pár minút na to poslala Nitra ďalší gól do brány súpera vďaka Abrahámovi. Ten si na konto pripísal hetrik.

FC Nitra sa presadil aj v závere stretnutia už v poradí 8. gólom. Nakoniec jeden gól oslavovali fanúšikovia Bytče. FC Nitra postúpil cez MFK Bytča do 3. kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup. V ďalšom, treťom kole Slovnaft Cupu čáká Nitru stretnutie s MŠK Slovan Trenčianske Teplice.

MFK Bytča – FC Nitra 1:8 v 2. kole Slovnaft Cupu

MFK Bytča: Baláž – Daniš, Kocian, Pavlík, Šamaj, Gajdošík, Malík, Čikota, Pekarík, Mikoláš, Gašperík

FC NITRA: Kolmokov – Niba, Križan, Lola, Fábry, Chovanec, Šimončič (46:.Šurnovský), Vencl, Steinhübel, Abrahám, Charizopulos

Góly: Gajdošík (81.) – Abrahám (4., 57. a 60.), Lola (28. a 53.), Fábry (9. a 70.) Steinhübel (45.)

Zdroj: TASR/Dnes24.sk