Nitra uspela pred domácim publikom: Lídrovi tabuľky strelila šesť gólov, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom šlágri 35. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 6:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitra uspela pred domácim publikom: Lídrovi tabuľky strelila šesť gólov, FOTO
60

Šláger kola začali lepšie Nitrania. V prvej tretine si vypracovali hneď dvojgólový náskok. Na konci oboch úspešných akcií bol Róbert Varga. Najskôr v 9. minúte zužitkoval prihrávku od Rockwooda a v 17. minúte dorazil za Rahma strelu Holešinského.

Prostredná časť bola na góly bohatá, konkrétne posledná päťminútovka, v ktorej padli až štyri. V 35. minúte znížil na 2:1 Krieger. Následne však v rozmedzí necelých dvoch minút odskočili “corgoni” svojmu súperovi na rozdiel troch gólov. Na 3:1 dával Rockwood tečom Nemcovej strely a v 38. minúte strelil svoj 38. gól v sezóne najlepší ligový kanonier Buček. Pred odchodom do kabín sa ešte presadil Zvolenčan Krieger – 4:2.

To však nebol pre hostí dostatočný impulz a do 50. minúty bolo po zápase. Najskôr sa presadil v presilovke Tvrdoň a na konečných 6:2 dal unikajúci Sýkora. Zvyšok zápasu sa už iba dohrával vo výbornej atmosfére.

HK Nitra – HKM Zvolen 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 9. Varga (Rockwood, Holešinský), 17. Varga (Holešinský), 37. Rockwood (Nemec, Holešinský), 38. Buček (Bajtek), 44. Tvrdoň (Varga, Holešinský), 49. Sýkora (Bajtek, Mezei) – 35. Krieger (Osterberg, Leskinen), 40. Krieger (Roy, Zuzin). Rozhodovali: Goga, Orolin – Synek, Ševčík, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Krivošík (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1 800 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitáloš, Bodák, Rais – Buček, Buncis, Krivošík – Tvrdoň, Bajtek, Hrnka – Holešinský, Rockwood, Varga – Molnár, A. Sýkora, Pupák – Volko

Zvolen: Rahm (49. Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Hraško – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Osterberg – Török, Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Chlepčok