Nitra súčasťou medzinárodného projektu SporTown: Chce podporiť šport v meste

Mesto pod Zoborom sa spolu s ďalšími mestami ako Veszprém, poľský Tarnów či nemecký Bottrop, zapojilo do medzinárodného projektu SporTown. Jeho cieľom je rozvoj športu v mestskom prostredí.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Nitra súčasťou medzinárodného projektu SporTown: Chce podporiť šport v meste
Zdroj: TASR

Mesto Nitra sa zapojilo do medzinárodného projektu SporTown, ktorého cieľom je rozvoj športu v mestskom prostredí. Lídrom je maďarský Veszprém. Okrem Nitry sa do projektu financovaného Európskou úniou zapojil aj poľský Tarnów, nemecký Bottrop, srbské mesto Senta a Verejná univerzita v slovinskom Ptuji.

Myšlienka projektu

Hlavnou aktivitou je organizovanie spoločných stretnutí a aktívne hľadanie možností športového vyžitia v rôznych nevyužívaných mestských priestoroch. „Súčasťou projektu sú prezentácie, diskusie za okrúhlym stolom, prieskumy, posilnenie dialógu medzi mladými ľuďmi a tvorcami politík, terénna práca, analýzy problému, diskusné a prezentačné zručnosti a komunikácia v anglickom jazyku,“ informovala nitrianska radnica.

Aktivity mesta

Magistrát na medzinárodných stretnutiach prezentoval iniciatívu zásahy.sk, v rámci ktorej sa verejnosť zapája do efektívneho využívania mestských priestorov. Predstavil aj projekt Mením moje mesto, koncepciu Smart City či aktivity súvisiace s titulom Európske mesto športu 2018.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame