Ilustračný obrázok k článku Nitra sa premení na hlavné mesto samby: Čaká nás trojdňový FESTIVAL na námestí
51
Galéria

Nitra sa premení na hlavné mesto samby: Čaká nás trojdňový FESTIVAL na námestí

Nezabudnuteľnú atmosféru vytvorí takmer 300 účinkujúcich. Chýbať nebude ani obľúbený sprievod pešou zónou.

Kultúra
Kultúra

Nitra sa premení na hlavné mesto samby: Čaká nás trojdňový FESTIVAL na námestí

Nezabudnuteľnú atmosféru vytvorí takmer 300 účinkujúcich. Chýbať nebude ani obľúbený sprievod pešou zónou.

Ilustračný obrázok k článku Nitra sa premení na hlavné mesto samby: Čaká nás trojdňový FESTIVAL na námestí
51
Galéria

Kultúrne leto sa Klokočinským jarmokom v Nitre ešte neskončilo. Veľkolepú šou do Nitry prinesie trojdňový festival Campana fest, na ktorom Campana Batucada oslávi svoje štrnáste narodeniny.

Festival bude prebiehať od 9. do 11. septembra na Svätoplukovom námestí. Organizátori pod Zobor pozvali takmer 300 účinkujúcich.

Hlavné mesto samby

Nitra sa stane na tri dni hlavným mestom samby s pestrým hudobným programom, sprievodnými podujatiami, diskusiami, aktivitami pre deti, alegorickým sprievodom, workshopmi pre verejnosť na Svätoplukovom námestí. Festival je pre všetkých návštevníkov zadarmo.

Sprievod sa bude konať v sobotu. Hudobníci, tanečníci, športovci, pouliční umelci, ale aj nitrianska verejnosť odštartujú na ulici pri bývalom obchodom dome Prior a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie.

V sprievode nebudú chýbať unikátne svetové atrakcie ako PINK MIRROR FAMILY, živé sochy BIG NAMES, BRICK people, choduliari, ABADÁ Capoeira s ich hosťom capoeristom a perkusionistom Jenipapo (BR) či ženská tanečná skupina Bailadora Dance Group.

„Novinkou je, že festival trvá 3 dni. Podtéma je „Bubnujeme za klímu“ a to chceme robiť od začiatku… Kultúru, nie lacný efekt. CAMPANA BATUCADA nie je len bubnová show, ale aj sociálny projekt “ hovorí riaditeľ festivalu Igor Holka.

Prečítajte si tiež

Slovenské aj zahraničné skupiny

V programe vystúpi svetová jazzová speváčka Ida Kelarová s prvým detským rómskym speváckym zborom na svete Čhavorenge, s ktorými vystúpi aj Česká filharmónia. Námestie rozhýbe ikona slovenského reggae Medial Banana, United Flavour Sound System, O Gadže Bašaven, chýbať nebude projekt mladého slovenského hudobníka Ernesta Vizváryho – Hipzz, krásu jazzu predvedie big band Swingless Jazz Ensemble, bláznivosť a spontánnosť prinesie slovenský pesničkár Juraj Hnilica Trio a magickú atmosféru svetelnou a ohňovou show vytvorí CirKusKus.

Chýbať nebude vystúpenie domácej formácie Campana Batucada, ktorá si na pódium pozvala aj slovenského pesničkára Juraja Hnilicu, s ktorým bude nahrávať klip priamo na festivale.

Počas sobotného festivalového dňa budú námestím znieť aj tóny verklikárov. Uskutoční sa tu deviaty ročník medzinárodného stretnutia verklikárov.

Zabavia sa aj deti

Bohatý program pre deti organizátori pripravili na všetky festivalové dni. Lákadlom je obľúbený hudobný projekt Dana Heribana – Čosi úsmevné, ale aj medzinárodná prehliadka tradičného bábkového divadla Gašpariáda, na ktorej sa predstavia divadlá zo Slovenska, Česka, Francúzska, Holandska, či Talianska. Detský program doplní predstavenie Na zemi dobre mi Divadla na hojdačke, či viacero workshopov.

Sobotným programom bude sprevádzať slovenská herečka, moderátorka a standupistka Lujza Garajová Schrameková.

Nedeľné popoludnie ozvláštni námestie Planetárium, v ktorom sa budú premietať filmy nielen o životnom prostredí.

Súčasťou festivalu bude exhibičné chodecké podujatie Acerola Grand Prix. Špeciálnymi hosťami budú olympijský víťaz v chôdzi na 50 km (Rio de Janeiro, 2016) Matej Tóth a najúspešnejší slovenský tréner olympijských víťazov Juraj Benčík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Priatelia, 💛💚📣prinášame kompletný program s časmi a účinkujúcimi, s ktorými urobíme na námestí v Nitre tú fantastickú atmosféru. Hudba, radosť, energia, talent a vy spolu s nami CAMPANA FEST 2022

Posted by Campana fest on Monday, August 29, 2022
OBRAZOM: Sprievod počas Campana fest-u
51
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín